Naujienų srautas

Lietuvoje2015.04.08 18:08

L. Linkevičius: tikiuosi, kad Graikija suvokia savo įsipareigojimus

BNS, ELTA 2015.04.08 18:08

Lietuvos užsienio reikalų ministras sako, kad aukščiausio lygio vizitą į Rusiją surengusi Graikija turi vykdyti savo įsipareigojimus Vakarų organizacijose, jei nori sulaukti solidarumo iš Europos Sąjungos (ES) dėl finansinės paramos.

Lietuvos užsienio reikalų ministras sako, kad aukščiausio lygio vizitą į Rusiją surengusi Graikija turi vykdyti savo įsipareigojimus Vakarų organizacijose, jei nori sulaukti solidarumo iš Europos Sąjungos (ES) dėl finansinės paramos.

„Suprantama, kad kiekviena šalis vykdo savo nacionalinę politiką. Bet aš tikiuosi, kad Graikija suvokia ir savo įsipareigojimus organizacijoms, kurioms priklauso – Europos Sąjungai, NATO. Tikintis solidarumo iš tų organizacijų sudėtingu šaliai laikotarpiu, tas solidarumas būtinas ir išorėje“, – BNS trečiadienį sakė Linas Linkevičius.

Pasak ministro, Rusija siekia skaldyti ES šalis, ragindama vadovautis ne principais, o interesais, ir tai negali būti priimtina.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, trečiadienį Kremliuje priėmęs Graikijos ministrą pirmininką Alexį Tsiprą, netiesiogiai užsiminė, kad Maskva gali panaikinti maisto produktų importo iš Graikijos draudimą.

A. Tsipras ir V. Putinas, AFP/Scanpix nuotr.

L. Linkevičiaus vertinimu, Rusijos ketinimai panaikinti embargo atskiroms šalims „rodo, kad apribojimai yra jokiu būdu ne ekonominiai, o grynai politiniai“.

„ES turi elgtis atitinkamai, nes turi atstovauti visų ES šalių interesams išorėje. Ypač tai pasakytina apie prekybą. Negali būti leista, kad mus po vieną čia dabar rankiotų pagal savo išrastas taisykles, o ne pagal tarptautinius susitarimus ir tarptautines normas. Tai čia principinė ES pozicija yra būtina šiuo požiūriu“, – sakė ministras interviu telefonu.

„Pavojų yra, neslėpkime, jie visada yra. Aš tikiuosi, kad visi tie faktoriai bus pasverti ir įvertinti būtent taip, jog esame toje pačioje organizacijoje ir turime vykdyti politiką, kurią esame sutarę ir kuriai yra pritarusi ta pati Graikija“, – pridūrė L. Linkevičius.

Graikijos Vyriausybė ne kartą kritikavo Vakarus dėl Rusijai taikomų sankcijų, kurios įvestos reaguojant į Krymo aneksiją ir Maskvos paramą separatistams Ukrainos rytuose.

Ir šįsyk po derybų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu Graikijos premjeras A. Tsipras kalbėjo apie sankcijų ydingumą ir pareiškė, kad jas privalu palikti praeityje.

„Norint įveikti krizę Ukrainoje, reikia palikti praeityje užburtą sankcijų ratą“, – teigė A. Tsipras, kurį cituoja Rusijos naujienų agentūra TASS.

V. Putinas antrino Graikijos ministrui pirmininkui ir teigė, kad geriausias būdas išspręsti problemas – panaikinti Rusijai pritaikytas baudžiamąsias priemones ir nutraukti sankcijų karą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi