Naujienų srautas

Lietuvoje2015.04.08 17:03

Ragina neskubinti vaikų namų pertvarkos

ELTA 2015.04.08 17:03

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė mano, kad nereikėtų skubinti kūdikių namų pertvarkos, kol nesukurta nauja vaikų globos sistema.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė mano, kad nereikėtų skubinti kūdikių namų pertvarkos, kol nesukurta nauja vaikų globos sistema.

„Mes įnešame daug sumaišties į esamą sistemą, nesukurdami kitos, aš būčiau linkusi sukurti ir palaipsniui pertvarkyti esamą sistemą. Nereikėtų pulti kūdikių namų, globos namų, nes ne jie patys save sukūrė, o sukūrėme mes. Kalbame daug apie pertvarką, bet iš esmės jai ne visiškai pasiruošta. Pradėkime rengti tuos profesionalius globėjus, bet iki šiol įstatymas Seime neužregistruotas. Mes tik siūlome, deja, konkretūs įstatymai neatkeliavo į Seimą, jie nepriimti. Mes kalbame apie naują sistemą, o įstatyminė bazė neparengta, aš jau nekalbu apie faktinį pasiruošimą naujai sistemai“, – trečiadienį po Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdžio žurnalistams sakė K. Miškinienė.

Posėdyje buvo pristatytas vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės atliktas tyrimas „Dėl pokyčių vaikų iki 3 (4) metų ir vaikų su negalia, globojamų sutrikusio vystymosi kūdikių namuose bei A. Bandzos kūdikių ir vaikų globos namuose, srityje“.

K. Miškinienė sako nesanti šalininkė, pavyzdžiui, uždaryti kūdikių namus ir nieko nesukurti.

„Tai procesas, netgi įstatyminės bazės nėra tam, kad atsirastų profesionalūs globėjai. Realiai padaryta labai mažai, ir dėl to nukenčia vaikas“, – mano komiteto pirmininkė.

Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis tvirtino, kad niekas nesiruošia uždaryti kūdikių namų, nes reforma – ilgas procesas.

„Aš galiu pasakyti labai atsakingai: kūdikių namų, globos namų, vaikų namų niekas nesiruošia griauti, naikinti ir likviduoti. Tikrai šitas procesas bus ilgas, bus vertinama kiekviena situacija, kiekvieno vaiko poreikis“, – žurnalistams sakė viceministras.

Jo teigimu, pirmiausia, bus atsižvelgiama į vaiko interesus.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės pavaduotojas Rimantas Jonas Dagys sako, kad kol kas nėra būsimos pertvarkos finansinio pagrindimo.

„Labai nustebino tai, kad kuriamas kažkoks naujas modelis su naujomis tarpinėmis institucijomis, laikinais globėjais, kurie turėtų pakeisti dabar egzistuojančius kūdikių namus, bet nėra nei kaštų, nei naudos analizės jokios padarytos. Visiškai neatsakingai tas dalykas svarstomas“, – sakė jis žurnalistams.

R. J. Dagys apgailestavo, kad daromas didžiulis spaudimas dabar ten gyvenantiems vaikams, kad tai esą yra antrarūšės įstaigos, vaikai čia jaučiasi atstumti.

„Tai nedovanotinas dalykas, kai tokia propaganda yra vykdoma. Kiekviena pertvarka nepasidaro per vieną dieną, pirmiausia, mes turime užtikrinti, kad dabartinė sistema veiktų, o tada kurti šalia naują ir pažiūrėti, ar jinai pasiteisino. Dabar mes šitą sistemą naikiname, o naujos pamatų nėra, net kaštų analizės nėra“, – pastebėjo parlamentaras.

Kaip ELTA jau skelbė, Prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia naujas įstatymų pataisas, kuriomis siekiama skatinti vaikų globą šeimose ir šeimynose, taip pat ir įvaikinimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi