Lietuvoje

2015.04.08 13:22

Socialdemokratas siūlo, kad į valstybės tarnybą būtų priimama tik atlikus karo tarnybą

BNS2015.04.08 13:22

Parlamentaras socialdemokratas Domas Petrulis siūlo nustatyti, kad į valstybės tarnybą priimami asmenys būtų atlikę karo tarnybą.

Parlamentaras socialdemokratas Domas Petrulis siūlo nustatyti, kad į valstybės tarnybą priimami asmenys būtų atlikę karo tarnybą.

Šis reikalavimas būtų netaikomas politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojams, moterims, asmenims, kuriems privalomoji pradinė karo tarnyba atidėta, ir atleistiems nuo karo prievolės, numato D. Petrulio įregistruota Valstybės tarnybos įstatymo pataisa.

Šiuo metu įstatymas reikalauja, kad į valstybės tarnybą priimamas asmuo turėtų Lietuvos pilietybę, mokėtų lietuviškai, būtų ne vyresnis kaip 65 metų, taip pat turėtų pareigoms reikiama išsilavinimą.

Pasak D. Petrulio, nustačius reikalavimą dėl privalomos karo tarnybos, padaugės savanorių. Taip pat jis sako, kad valstybės tarnyboje dirbantiems asmenims turi būti keliami ne tik kvalifikacijos, bet ir pilietinio sąmoningumo reikalavimai.

„Atsižvelgiant į tai, siekiama nustatyti, kad priimami į valstybės tarnybą asmenys turi būti atlikę privalomąją pradinę karo tarnybą“, – rašoma pataisos aiškinamajame rašte.

Reaguodamas į geopolitinę situaciją Seimas kovą priėmė įstatymo pataisą ir grąžino privalomąją karo tarnybą. Jau šį rudenį planuoja į kariuomenę pakviesti 3–3,5 tūkst. šauktinių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.