Lietuvoje

2013.01.06 10:18

Neringos meras jau turi galimą įpėdinį

Denisas Nikitenka, „Lietuvos žinios“2013.01.06 10:18

Dabartiniam Neringos vadovui Antanui Vinkui išvykus dirbti į Vilnių premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju, jo įpėdiniu bus siūlomas pedagogo išsilavinimą turintis 39 metų Darius Jasaitis, rašo „Lietuvos žinios“.

Dabartiniam Neringos vadovui Antanui Vinkui išvykus dirbti į Vilnių premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju, jo įpėdiniu bus siūlomas pedagogo išsilavinimą turintis 39 metų Darius Jasaitis, rašo „Lietuvos žinios“.

Nuo 2007-ųjų Neringos savivaldybės taryboje dirbančio politiko galimybes užimti mero postą palankiai vertina ir kurorto valdantieji socialdemokratai, ir opozicijos atstovai. Pats A. Vinkus artimiausiu metu turėtų apsispręsti, ar tikrai prisidės prie ministro pirmininko komandos.

Kvietimas dirbti yra

Premjeru tapus socialdemokratų vadovui A. Butkevičiui, jo partijos kolega Neringos meras A. Vinkus buvo įvardijamas kaip galimas sveikatos apsaugos ministras. Tačiau po derybų šis postas atiteko kitam socialdemokratui Vyteniui Povilui Andriukaičiui.

Gruodžio pabaigoje per sostinės Rotušėje vykusį Neringos savivaldybės organizuotą padėkos vilniečiams renginį A. Butkevičius viešai pareiškė, kad A. Vinkus yra laukiamas jo patarėjų komandoje. Tą patį premjeras LŽ tvirtino ir vakar.

„A.Vinkus tebėra Neringos meras, tačiau šią savaitę jam paskambinsiu ir oficialiai pasiūlysiu būti mano patarėju sveikatos apsaugos klausimais. Jei sutiktų eiti šias pareigas, A. Vinkus pradėtų dirbti sausio viduryje“, – sakė premjeras.

Pats A. Vinkus LŽ ketvirtadienį tikino, jog kalbėti apie naujas pareigas ir pasitraukimą iš posto Neringoje dar anksti, kol nėra ministro pirmininko oficialaus kvietimo. „Jei bus pateiktas toks pasiūlymas, jį priimčiau kaip mano patirties įvertinimą ir parodytą pasitikėjimą. Kartoju, pirmiausia turi būti pasiūlymas, tik tada bus ir atsakymas“, – komentavo A. Vinkus ir diplomatiškai leido suprasti, kad naujų pareigų ministro pirmininko tarnyboje nesikratytų.

Palaikytų ir oponentai

A. Vinkui išvykus į sostinę, Neringos savivaldybės tarybai tektų rinkti naują merą, kuriuo turėtų tapti taip pat socialdemokratas. Šios partijos atstovai yra laimėję 9 iš 15 mandatų savivaldybės taryboje, prie valdančiosios daugumos yra prisidėjęs dar vienas nepartinis politikas. Nidoje jau viešai svarstoma, kad realiausias kandidatas į merus yra Neringos savivaldybės tarybos narys, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro vadybininkas administratorius Neringoje D. Jasaitis.

Šis Neringoje gimęs ir gyvenantis politikas po 2011-aisiais vykusių savivaldos rinkimų gana netikėtai buvo labai palankiai įvertintas rinkėjų ir pagal gautų balsų skaičių savivaldybėje nusileido tik A. Vinkui. Tai, kad D. Jasaičio kandidatūra yra realiausia, LŽ patvirtino ir Neringos savivaldybės tarybos opozicijos atstovai.

„Su kolegomis kalbėjome apie galimas permainas mero poste ir nutarėme, kad D. Jasaičio kandidatūra būtų tinkamiausia, mes jį palaikytume per rinkimus. Juk tai, kad A. Vinkus išvyks dirbti į Vilnių, jau yra vieša paslaptis, o D. Jasaitis – jaunas, bet jau patyręs politikas. Jis moka dirbti su žmonėmis, yra komunikabilus ir perspektyvus“, – LŽ sakė Neringos tarybos koalicijos „Už mūsų Neringą“ atstovė Aušra Feser.

Pasak Socialdemokratų partijos Neringos skyriaus vadovo Arūno Eimučio, dėl kandidatūros į merus būtų diskutuojama skyriaus taryboje. „D. Jasaitis yra mano pavaduotojas, jį vertinu tik teigiamai“, – sakė A. Eimutis.

Dar vienas socialdemokratas, buvęs Neringos meras Vigantas Giedraitis esą prarado savo populiarumą ir nebūtų siūlomas į merus. Jo, einančio šias pareigas, teigė nebenorintys matyti ir opozicijos atstovai.

A. Vinkaus nenori išleisti

Pats D. Jasaitis pastaruoju metu vis dažniau pastebimas renginiuose kartu su A. Vinkumi. LŽ šaltinių duomenimis, šį jauną politiką dabartinis meras globoja ir laiko savo favoritu. Tačiau dabartinis Neringos meras A. Vinkus kolegos galimybių užimti mero postą vakar nekomentavo. Vis dėlto iškalbinga yra ir tai, kad būtent A. Vinkaus iniciatyva D. Jasaičiui per 2011 metų savivaldybių rinkimus buvo patikėtos Socialdemokratų partijos rinkimų štabo pirmininko Neringoje pareigos.

Pats pradinių klasių mokytojo bakalauro ir edukologijos magistrantūros (magistro darbo tema – emigrantų vaikų problematika) studijas Klaipėdos universitete baigęs D. Jasaitis LŽ labai atsargiai vertino galimus karjeros posūkius. „Žinote, blogas tas kareivis, kuris nenori tapti generolu... Tačiau atvirai pasakysiu, kad asmeniškai nenorėčiau, kad A. Vinkus išvyktų dirbti į Vilnių. Jis reikalingas čia, Neringoje. Ir žmonės prašo A. Vinkaus nevykti į sostinę, nes tai – geriausias Lietuvoje meras“, – vakar diplomatiškai kalbėjo D. Jasaitis.

Paklaustas, gal jis yra žymaus Lietuvos krepšininko Simo Jasaičio giminaitis, neringiškis žodžio kišenėje neieškojo. „Kai Simas pataiko tritaškį – jis mano giminaitis, kai prameta – ne“, – juokėsi jis ir patikino, kad su krepšininku juodu – ne giminės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt