Lietuvoje

2015.04.08 11:32

S. Skvernelis: K. Jucevičių tikrinti poligrafu bus pavesta kitoms tarnyboms

BNS 2015.04.08 11:32

Karinei žvalgybai atsisakius poligrafu tikrinti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovą Kęstutį Jucevičių, tai daryti bus prašoma kitų tarnybų, sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Karinei žvalgybai atsisakius poligrafu tikrinti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovą Kęstutį Jucevičių, tai daryti bus prašoma kitų tarnybų, sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

„Dabar bus ieškoma, kur yra stipriausi specialistai – ten ir bus padaryta“, – BNS trečiadienį sakė S. Skvernelis.

Pasak ministro, be Krašto apsaugos ministerijai pavaldaus Antrojo operatyvinių tarnybų departamento, kuris atsisakė tirti K. Jucevičių, tokį patikrinimą gali atlikti Policijos departamento Kriminalistinių tyrimų centras ir Vadovybės apsaugos departamentas, kurie pavaldūs Vidaus reikalų ministerijai, bei Seimui bei Prezidentei atskaitingas Valstybės saugumo departamentas.

S. Skvernelio vertinimu, karinė žvalgyba nepagrįstai atsisakė atlikti patikrinimą, nes įstatymo nuostata, jog ši institucija atlieka patikrinimus krašto apsaugos sistemoje, neužkerta kelio atlikti tyrimus ir kitų institucijų prašymu.

„Įstatymas vienareikšmiškai numato tokią galimybę tikrinti subjektus pagal kitų institucijų prašymus. Yra tik viena išlyga dėl krašto apsaugos sistemos, kad krašto apsaugos sistemos pareigūnus gali tikrinti tik Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas. (...) Bet jų tokia pozicija išsakyta, vadinasi, bus kreiptasi į kitus subjektus“, – sakė S. Skvernelis.

K. Jucevičius BNS sakė dar nežinantis, ar sutiks būti tikrinamas kitų institucijų, nes dėl to nebuvo tartasi su Vidaus reikalų ministerija. Jis piktinosi, kad informaciją apie patikrinimo detales gauna ne iš ministerijos, o iš žiniasklaidos.

„Kol kas skaitome laikraščius ar dar ką nors ir informaciją gauname iš jų. Aš lauksiu, kai mane informuos VRM – kas tikrins, kaip tikrins. Nes apie tai, kad VRM kreipėsi į KAM, perskaičiau tik spaudoje, apie tai nebuvau informuotas. Man buvo tik pasiūlyta, ar jums būtų priimtina ta tarnyba. Pasakiau – taip, priimtina, ir viskas. O dėl kitų nebuvo net diskutuota, tad negaliu ir komentuoti“, – sakė K. Jucevičius.

Antradienį Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad jos karinė žvalgyba atsisako tikrinti K. Jucevičių, nes jis nedirba krašto apsaugos sistemoje.

Ministro S. Skvernelio pavedimu VRM generalinė inspekcija pernai lapkričio pabaigoje pradėjo pakartotinį tyrimą dėl FNTT direktoriaus patikimumo.

K. Jucevičius sutiko būti tikrinamas melo detektoriumi, tačiau apskundė ministrą prokurorams, prašydamas jų ištirti, ar S. Skvernelis nepiktnaudžiavo tarnybine padėtimi. Prokurorai dar aiškinasi, ar yra pagrindas pradėti ikiteisminiam tyrimui.

Klausimas dėl K. Jucevičiaus patikimumo kilo po to, kai jis buvo apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnyboje kaip specialusis liudytojas, atliekant ikiteisminį tyrimą advokato Juzefo Kozubovskio byloje.

K. Jucevičius FNTT vadovauja nuo 2012 metų kovo, tarnyboje jis dirba nuo 2002 metų.