Lietuvoje

2015.04.08 10:36

G.Kirkilas: B. Bradausko vietoje netrukdyčiau sūnaus karjerai

BNS2015.04.08 10:36

Sprendimas dėl Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko socialdemokrato Broniaus Bradausko likimo šiame poste turėtų būti priimtas, kol jo sūnus Dainoras Bradauskas pradės eiti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko pareigas, sako Seimo ir Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Sprendimas dėl Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko socialdemokrato Broniaus Bradausko likimo šiame poste turėtų būti priimtas, kol jo sūnus Dainoras Bradauskas pradės eiti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko pareigas, sako Seimo ir Lietuvos socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas.

„Turime dar kažkiek laiko, kol jis (D. Bradauskas – red. past.) bus patvirtintas. Ieškome įvairių variantų: yra galimybė pakeisti komitetą. (...) Aš, pavyzdžiui, vietoj Broniaus Bradausko netrukdyčiau savo sūnaus karjerai“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė G. Kirkilas.

Jis teigė, kad būdamas B.Bradausko vietoje pasirinktų darbą kitame komitete.

Bronius Bradauskas. Š. Mažeikos (BFL) nuotr.

Premjeras ir socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius yra sakęs, kad B. Bradauskas turėtų trauktis iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovų, „kad nekiltų spekuliacijų“ ir kad naujasis VMI vadovas galėtų dirbti be papildomų sunkumų.

Pats B. Bradauskas antradienį žurnalistams Seime teigė, kad dėl likimo poste spręs, kai jo sūnus pradės eiti pareigas.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius yra paprašęs B. Bradauską atšaukti iš komiteto pirmininko posto, nes jis esą neišvengiamai patirs interesų konfliktą. Šis komitetas prižiūri VMI veiklą.  

49-erių ekonomistas D. Bradauskas VMI viršininko pareigas pradės eiti, kai finansų ministras pasirašys įsakymą dėl jo paskyrimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.