captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kratos rusakalbių mokyklose: triukšmo daug, o įtariamųjų nėra

Praėjusių metų pabaigoje garsiai nuskambėjusios kratos Vilniaus rusakalbių mokyklose kol kas nedavė apčiuopiamų rezultatų.
T. Vinicko (delfi.lt) nuotr.
T. Vinicko (delfi.lt) nuotr.

Praėjusių metų pabaigoje garsiai nuskambėjusios kratos Vilniaus rusakalbių mokyklose kol kas nedavė apčiuopiamų rezultatų.

Gruodį pareigūnai krėtė dvi mokyklas, kurių auklėtiniai buvo vežami į sukarintas stovyklas „Sojuz“ Rusijoje. Kratomis Vasilijaus Kačialovo gimnazijoje ir Sofijos Kovalevskajos vidurinėje mokykloje neapsiribota – tądien pareigūnai lankėsi ir kai kurių pedagogų namuose.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas įtariant rimtą nusikaltimą – talkinimą kitai valstybei veikti prieš Lietuvą. Už tai Baudžiamasis kodeksas numato iki 7 metų nelaisvės. Tačiau įtariamųjų kol kas nėra.

„Byloje įtariamųjų šiuo metu nėra. Vyksta liudytojų apklausos, kratų metu išimtų daiktinių įrodymų tyrimas“, – teigiama Generalinės prokuratūros DELFI pateiktame komentare.

Apie „Sojuz“ stovyklas ir į jas vežamus moksleivius iš Lietuvos DELFI pranešė dar pernai rugsėjį. Šiose stovyklose, skambiai apdainuojamose Rusijos propagandos, jaunuoliai apmokomi ne tik karybos pagrindų, bet ir „šviečiami“ paskaitomis apie šlovingą sovietinę praeitį. Pernykštėje stovykloje kone parodomuoju eksponatu tapo vaikų grupė iš Ukrainos. Rusijos žiniasklaidoje tvirtinta, esą pedagogės vaikus iš Kijevo atgabeno pusiau slapčia ir įvykdė „tikrą žygdarbį“, o patys Kijevo vaikai „Sojuz“ metu esą parodė, kad „jie yra karių-nugalėtojų paveldėtojai, o ne policajų ir miško banditų palikuonys“.

Šaltinis www.delfi.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...