Lietuvoje

2015.04.07 16:47

Aptarė saugumo situaciją Lietuvoje

DELFI.lt2015.04.07 16:47

Lietuvos kariuomenės kanceliarijoje Vilniuje vyko darbinis su šalies gynyba susijusių tarnybų ir institucijų atstovų susitikimas, kurio metu aptarti aktualūs šalies saugumo ir gynybos klausimai.  

Lietuvos kariuomenės kanceliarijoje Vilniuje vyko darbinis su šalies gynyba susijusių tarnybų ir institucijų atstovų susitikimas, kurio metu aptarti aktualūs šalies saugumo ir gynybos klausimai.

„Besirengdama ekstremalioms situacijoms ir šalies gynybai, Lietuvos kariuomenė nuolat siekia gerinti sąveiką ir veiksmų suderinamumą su kitomis susijusiomis šalies institucijomis. Tuo tikslu kasmet atnaujiname tarpusavio bendradarbiavimo planus. Juose numatome periodišką keitimąsi turima informacija, dalinimąsi patirtimi, įvairaus lygmens bendrų pratybų ir mokymų organizavimą, dalyvavimą vieni kitų renginiuose“, – sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Jonas Vytautas Žukas.

Pasak kariuomenės vado, glaudus tarpinstitucinis bendradarbiavimas taip pat leidžia racionaliau panaudoti turimus resursus.

Vykusiame susitikime pasidalinta aktualia žvalgybine informacija, aptarta šalies saugumo situacija, diskutuota apie galimą Lietuvos kariuomenės ir civilių sąveiką nacionalinių Greitojo reagavimo pajėgų operacijos rajone, aptartas sprendimo panaudoti šias pajėgas priėmimo procesas. Taip pat kalbėta apie gegužę vyksiančias didžiausias šių metų nacionalines karines pratybas „Žaibo kirtis 2015“, kurių metu bus tikrinama šalies mobilizacinė sistema, vertinama Greitojo reagavimo pajėgų parengtis.

Renginyje dalyvavo Lietuvos kariuomenės, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos, Valstybės saugumo departamento, Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos, Muitinės departamento prie Finansų ministerijos ir penkių institucijų prie Vidaus reikalų ministerijos – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos, Policijos ir Vadovybės apsaugos departamentų, Valstybės sienos apsaugos ir Viešojo saugumo tarnybų – atstovai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.