Lietuvoje

2015.04.08 14:06

Kandidatas į VSD vadovus: to, kas vyksta, pasyviai stebėti negalima

Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2015.04.08 14:06

Kadenciją baigiantis Valstybės saugumo departamento  (VSD) vadovas Gediminas Grina taria „sudie“, o karininkas Darius Jauniškis pamažu rengiasi užimti jo vietą.

Kadenciją baigiantis Valstybės saugumo departamento  (VSD) vadovas Gediminas Grina taria „sudie“, o karininkas Darius Jauniškis pamažu rengiasi užimti jo vietą.

Seimas antradienio posėdyje ėmėsi VSD vadovų kaitos.

Pradedama G. Grinos atleidimo procedūra

Prezidentės vyriausiasis patarėjas Valdemaras Sarapinas Seimui pristatė D. Grybauskaitės dekretą, kuriuo siūloma Gediminą Griną atleisti iš VSD vadovo posto.

V. Sarapinas iš ne vieno Seimo nario sulaukė klausimų dėl G. Grinos, ne sykį sulaukusio prezidentės kritikos. D. Grybauskaitės patarėjas pareiškė, esą šalies vadovė tikisi, kad naujasis VSD vadovas sieks, kad saugumiečiai ne tik sektų grėsmes saugumui bei informuotų apie jas, „bet ir imtųsi priemonių jas aktyviai šalinti“.

„Vien žinojimas mūsų saugesniais nepadaro“, – teigė V. Sarapinas.

Nutarimo, kuriuo siūloma atleisti G. Griną iš pareigų, pateikimui Seimas pritarė beveik vienbalsiai. VSD vadovo atleidimo procedūra tęsis ketvirtadienio posėdyje.

Kandidatas į VSD vadovus: Lietuva patiria visapusišką spaudimą

Kitas klausimas – D. Jauniškio teikimas į VSD direktoriaus pareigas. V. Sarapino žodžiais, kandidatas į VSD vadovus „visą gyvenimą skyrė“ Lietuvai ir jos gynimui ir buvo vienas iš Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kūrėjų.

„Prezidentė ieškojo kandidato, kuris turėtų aktyvios veiklos sudėtingomis sąlygomis organizavimo patirties“, – teigė Prezidentės patarėjas.

Pasak jo, D. Jauniškis turi daug patirties bendradarbiaujant su Lietuvos sąjungininkais, o tai bus vertinga koordinuojant VSD bendradarbiavimą su kitomis šalimis, užkertant kelią šaliai kylančioms grėsmėms.

Po Prezidentės patarėjo į tribūną žengė pats kandidatas į VSD vadovus. Prisistatydamas parlamentarams, jis teigė, jog sprendimą kandidatuoti į šias pareigas nulėmė „aiškus grėsmių suvokimas“.

„Lietuva šiandien patiria spaudimą. Jaučiamos įvairaus spektro grėsmės. Informacinės, šnipinėjimo, kibernetinės ir šantažo“, – kalbėjo D. Jauniškis.

Pasak jo, vyksta hibridinis karas, kurio „pasyviai stebėti“ nevalia.

Ypač jis akcentavo, kad VSD reikia stiprinti pareigūnų parengimą. Esą geras saugumo pareigūnas – patikimiau už bet kokias technologijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.