captcha

Jūsų klausimas priimtas

Siūloma griežtinti vadovėlių rengimą

Seimas svarstys Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama griežtinti vadovėlių rengimo priežiūrą.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.
T. Urbelionio (BFL) nuotr.

Seimas svarstys Švietimo įstatymo pataisas, kuriomis siekiama griežtinti vadovėlių rengimo priežiūrą.

Pasak projekto iniciatoriaus, Darbo partijos frakcijos nario Vytauto Gapšio, leidėjai, leisdami vadovėlius, konkuruoja tarpusavyje ne investuodami į vadovėlių kokybę, o skirdami dėmesį vadovėlių reklamai ir mokyklų (mokytojų) skatinimui juos pirkti, todėl siūloma griežtinti bendrojo ugdymo vadovėlių ir mokymo priemonių rengimo priežiūrą.

„Švietimo ir mokslo ministerija turėtų tvirtinti bendrojo ugdymo dalykų – vadovėlių ir mokymo priemonių atitikties teisės aktams rengimo priežiūros taisykles, tvarkas, kad būtų galima pasižiūrėti, kiek tų vadovėlių išleidžiama“, – sakė V. Gapšys.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, Švietimo ir mokslo ministerija nevykdo vadovėlių ir mokymo priemonių rengimo priežiūros.

Įstatymą taip pat siūloma papildyti nuostata, kad mokinys, kuris mokosi pagal pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo programas, ne tik vadovėliais, bet ir mokymo priemonėmis naudotųsi nemokamai.

Numatoma, kad pataisos įsigaliotų šių metų balandžio 15 dienos.

Projektui po pateikimo pritarė 63, nė vieno nebuvo prieš, susilaikė 6 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, projektą plenariniame posėdyje numatoma svarstyti gegužės 21 dieną.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...