Lietuvoje

2015.09.08 13:45

B. Bradauskui gali būti pasiūlytas kito Seimo komiteto vadovo postas

ELTA2015.09.08 13:45

Seimo Socialdemokratų partijos frakcija dar nepriėmė sprendimo dėl Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Broniaus Bradausko galimybių toliau vadovauti šiam komitetui. Tai antradienį žurnalistams po Socialdemokratų partijos frakcijos posėdžio sakė frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcija dar nepriėmė sprendimo dėl Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko Broniaus Bradausko galimybių toliau vadovauti šiam komitetui. Tai antradienį žurnalistams po Socialdemokratų partijos frakcijos posėdžio sakė frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė.

Ji užsiminė, kad gali būti svarstoma galimybė pasiūlyti B. Bradauskui vadovauti kitam Seimo komitetui. Frakcijos seniūnė atsisakė įvardinti, koks tai galėtų būti komitetas. „Gali būti ir toks variantas.(...) Galutinio sprendimo dar nėra. Manau, kad sprendimas bus tinkamas ir socialdemokratai puikiai suvokia ir viešųjų ir privačių interesų derinimą ir į tai žiūri taip pat atsakingai“, – sakė I. Šiaulienė.

Kalbėdama apie B. Bradausko sūnaus Dainoro karjerą, ji pastebėjo, kad Seimo narių vaikai siekia karjeros savo pastangomis, o ne tėvų protekcija. „Daugelis iš jų savo kompetencija ir žiniomis yra net ir praaugę savo tėvus, tai čia mes nematome problemos ir tikrai negalima tapatinti Dainoro Bradausko karjeros pasiekimų su tuo, kad tėvas yra Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas“, – sakė I. Šiaulienė.

Pasak jos, kol kas dar nėra įsakymo dėl D. Bradausko paskyrimo, nes po konkurso laimėjimo yra tikrinamas atitinkamų tarnybų ir žinybų.

„Šiandien pasikeitėme nuomonėmis, buvo išreikštos dvi pozicijos: ir palaikanti, ir tai, kad pats Bronius Bradauskas turi priimti sprendimą. Juridiškai žiūrint, teisine tvarka nėra tiesioginės atskaitomybės biudžeto komitetui, tai yra vykdomoji institucija, ją kontroliuoja Finansų ministerija ir Vyriausybė. Buvo siūlymas kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją, kad jinai atsakytų, jeigu yra tokių abejonių. Mes puikiai suprantame, kad opozicija išnaudos šitą ginklą ir mes būsime mušami iki kadencijos pabaigos“, – svarstė I. Šiaulienė, pažymėjusi, kad kol kas nėra galutinio frakcijos verdikto.

Jos nuomone, frakcija ras protingą išeitį ir sprendimą.

Pats B. Bradauskas sakė kol kas nepriėmęs sprendimo, nes jo sūnus Dainoras dar nesąs oficialiai paskirtas Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovu.

„Kai bus paskirtas sūnus ar nepaskirtas, tada aš ir spręsiu šitą klausimą“, – žurnalistams sakė B. Bradauskas.

Jo teigimu, dauguma frakcijos narių jį palaiko. „Nebuvo priimta jokio sprendimo šiandien, bet palaikymo gavau labai daug, daugiau kaip 70 proc. (...) Jeigu bus paskirtas sūnus, tada atsisėsime su premjeru, su frakcijos vadovybe ir spręsime tą klausimą. Nemanau, kad čia mano postas yra tokios valstybinės svarbos ir valstybinės reikšmės. Pavyzdžių daug Lietuvoje yra, kur, taip sakant, ir vienos, ir kitos pavardės yra, ir vaikai... Tai ką dabar, jeigu išauginau, garbingai išauklėjau gabų sūnų, tai ką jis negali užimti jokio posto? Dėl to, kad aš išauklėjau gerai, aš turiu nukentėti senatvėje? Kur čia yra logika? Bet kažkam reikia, kad aš nebūčiau, tai jau kitas dalykas“, – svarstė B. Bradauskas.

Socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius mano, kad B. Bradauskas teisiškai galėtų likti vadovauti Seimo komitetui, bet yra ir tam tikra politinė etika.

„Aš galiu pasakyti ir pakartoti: teisiškai jis galėtų būti šitose pareigose. Bet aš manau, yra tam tikra politinė etika, kultūra, ir kad nekiltų įvairiausių spekuliacijų – būtų labai solidu ir gražu, kad jis aiškiai padarytų pareiškimą po to, kai jo sūnus bus patvirtintas“, – žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Paklaustas, kokį kitą komitetą galėtų gauti B. Bradauskas, premjeras sakė, kad „kol kas nebuvo kalbama apie komitetus, kurie galėtų būti jam pasiūlyti“.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius Seimo vadovybės prašo atšaukti iš užimamų pareigų Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką B. Bradauską, kadangi jo sūnus Dainoras Bradauskas laimėjo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovo pareigas.

Kreipimesi pažymima, kad Seimo komiteto pirmininkas B. Bradauskas nuo šiol atsiduria nuolatinio ir neišvengiamo interesų konflikto situacijoje, nes Seimo Biudžeto ir finansų komitetas vykdo nuolatinę VMI parlamentinę priežiūrą.

Tuo metu Seimo statutas aiškiai apibrėžia Seimo narių prievolę vengti interesų konflikto.

Todėl Seimo opozicijos lyderis A. Kubilius prašo artimiausiu metu pasiūlyti kitą kandidatą į Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko poziciją, nes kitu atveju B. Bradauskas, toliau eidamas komiteto pirmininko pareigas, nuolat pažeis, jo nuomone, Seimo statuto reikalavimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.