Lietuvoje

2015.04.07 12:26

VSD vadovu siūlomas karininkas D. Jauniškis

BNS2015.04.07 12:26

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Valstybės saugumo departamento vadovu siūlo skirti karininką Darių Jauniškį, kuris nuo 2008 metų vadovauja Lietuvos kariuomenės Specialiosioms operacijų pajėgoms.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Valstybės saugumo departamento vadovu siūlo skirti karininką Darių Jauniškį, kuris nuo 2008 metų vadovauja Lietuvos kariuomenės Specialiosioms operacijų pajėgoms.

Jei pritars Seimas, 47 metų D. Jauniškis VSD vadovo poste pakeistų kadenciją baigiantį Gediminą Griną.

Prezidentės patarėjos teigimu, šalies vadovė iš VSD ir naujojo vadovo Prezidentė tikisi „mažiau pasyvaus stebėjimo ir daugiau aktyvumo“.

„Šiandien VSD buvo susiklosčiusi kitokia praktika – ją galima pavadinti grėsmių stebėjimu. Toks kompetencijos supratimas yra akivaizdžiai per siauras, požiūris į kovą su grėsmėmis turi keistis ir naujasis VSD vadovas turės pilnai įgyvendinti Žvalgybos įstatymo uždavinius – ne tik rinkti informaciją apie grėsmes, bet ir imtis atsakomybės jas šalinti. Turime suprasti, kad kontržvalgybos rezultatas yra ne slaptų pažymų skaičius, o konkretūs veiksmai ir išspręstos problemos“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė Rasa Svetikaitė.

Ji pabrėžė, kad VSD turi tiek slaptų, tiek viešų instrumentų grėsmių šalinimui ir reikia „atsakomybės nebijančio vadovo, kuris imtųsi šito darbo“.

Tarp reikalavimų, kurie buvo keliami naujajam vadovui, R. Svetikaitė paminėjo lyderystę, aktyvios veiklos organizavimo patirtį, vadovavimą sudėtingomis sąlygomis, žinias apie žvalgybinės veiklos specifiką, politinį neutralumą, asmenines savybes.

Pulkininkas D. Jauniškis Lietuvos kariuomenėje praleido 20 metų, yra sukaupęs karinio vadovavimo bei žvalgybinės patirties, antradienį pranešė Prezidentės spaudos tarnyba.

D. Jauniškis turi ekonomikos bakalauro diplomą, prieš dvejus metus Vašingtono universitete jam buvo suteiktas Strateginių studijų magistro laipsnis.

Kandidatas nuo 1990-ųjų jis trejus metus dirbo Aukščiausios Tarybos apsaugos skyriuje. Siūlomas VSD direktorius yra ne kartą apdovanotas aukštais valstybės ir kitais apdovanojimais.

D. Jauniškis turi 5 vaikus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt