Lietuvoje

2019.04.07 12:16

Ugniagesiai vis dažniau vyksta gesinti žolės: daugiausia atvejų fiksuota Vilniaus apskrityje

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2019.04.07 12:16

Per pastarąją parą ugniagesiai gesinti žolę ir miško paklotę visoje Lietuvoje vyko 138 kartus, įtariama, nuo šių gaisrų užsiliepsnojo keli ūkiniai pastatai.

Kaip BNS informavo Priešgaisrinio apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovai, iš viso nuo šeštadienio 6 val. ryto iki sekmadienio ryto išdegė beveik 18 hektarų žolės.

Kaip skelbia LRT RADIJAS, didžiausias gaisras buvo kilęs Radviliškio rajone, 5 hektarų teritorijoje.

Ugniagesiai skaičiuoja, kad šiemet žolės gaisrų skaičius jau perkopė tūkstantį. Taip pat sudegė ir keli pastatai, praneša LRT RADIJAS.

Daugiausia, 66 kartus, ugniagesiai kviesti Vilniaus apskrityje. 15 kartų gesinti žolės pareigūnai vyko į Utenos, po 13 – į Alytaus ir Kauno, 10 kartų – į Klaipėdos apskritį.

PAGD informuoja, kad Molėtų rajono Ciūniškių kaime išdegė apie 100 arų žolės, sudegė vienas medinis, apdegė du mūriniai pastatai. Tuo metu Ukmergės rajone, Vengrių kaime degė atvira liepsna dėgė šeši ūkiniai pastatai, jie, įtariama, taip pat galėjo užsidegti nuo žolės.

Ugniagesiai ir aplinkosaugininkai nuolat įspėja, kad žolės deginimas draudžiamas, be to, yra pavojingas, nes greitai plintanti ugnis gali persimesti į pastatus.

Už žolės deginimą gresia baudos nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.