Naujienų srautas

Lietuvoje2013.01.04 08:04

Ministras nelinkęs atšaukti naujos ir neteisėtos stojimo į aukštąsias mokyklas tvarkos

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis nelinkęs atšaukti naujos stojimo į aukštąsias mokyklas tvarkos, kurią trečiadienį Vyriausiasis administracinis teismas pripažino neteisėta.  

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis nelinkęs atšaukti naujos stojimo į aukštąsias mokyklas tvarkos, kurią trečiadienį Vyriausiasis administracinis teismas pripažino neteisėta.

Naujoji tvarka, aktuali dabartiniams vienuoliktokams turėjo įsigalioti nuo 2014-tųjų. Pagal ją konkursinis balas būtų skaičiuojamas pagal keturis dalykus, o norintieji patekti į nemokamą vietą universitetuose turėtų pasiekti nustatytą užsienio kalbos mokėjimo lygį, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

„Teismo sprendimus mes privalome gerbti ir, manau, tą darysime. Sudarysime darbo grupę. Suprantate, kad turim dvi problemas. Pirma: nemažai vaikų jau pasirinko savo programą, jau pusę metų mokosi pagal tą naują programą. Antra problema – kažką darant iš naujo turi, reikia iš naujo persitarti su savo socialiniais partneriais, t.y. pačias mokiniais. Reikia perkalbėti su Rektorių konferencija, Mokytojų mokyklų vadovų sąjunga ir kitais subjektais“, – LRT televizijos naujienų tarnybai ketvirtadienį sakė Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

„Mes padarom sprendimą, paskui vėl jį atšaukiam, paskui vėl grįžtam – neturėtumėme  to daryti. Iš principo, jei kalbama apie tuos keturis egzaminus ir anglų kalbos egzaminą, tai yra ateities perspektyvos. Jie naudingi dalykai, jų neturėtų atšaukinėti . Galbūt šitą reikėjo ir reikia atidėt, bet vėlgi, mano žiniomis, mokyklos jau susitvarkė tvarkaraščius yra jau jos pasiruošusios“, – sako Lietuvos universitetų rektorių konferencijos vadovas prof. Petras Baršauskas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi