Naujienų srautas

Lietuvoje2013.01.04 07:56

Automobilių perkėla Šilutės-Rusnės kelyje stabdo darbą (nuotraukos)

Šią savaitę atsiritusi potvynio banga į Pagėgių savivaldybės kaimus, ketvirtadienį pasiekė ir Šilutės rajoną. Nuo paryčių potvynio zonoje pradėjusi veiklą, per dieną perkėlusi apie 600 mašinų, automobilių perkėla Šilutės- Rusnės kelyje stabdo savo veiklą.

Šią savaitę atsiritusi potvynio banga į Pagėgių savivaldybės kaimus, ketvirtadienį pasiekė ir Šilutės rajoną. Nuo paryčių potvynio zonoje pradėjusi veiklą, per dieną perkėlusi apie 600 mašinų, automobilių perkėla Šilutės- Rusnės kelyje stabdo savo veiklą.

Vandens gylis čia jau pasiekė kritinę ribą ir 18 val. 45 min. pasiekė 85 centimetrus.

„Srauni srovė ir bangos yra tokios didelės jėgos, kad keturis traktorius, kurie velka platformas, mūsų vyrai jau sunkiai valdo, rizikinga šiam gylyje tampa dirbti ir jiems, ir gabenamų automobilių ekipažams. Gali nuplauti, apversti, pridaryti įvairių bėdų. Tad priėmėm sprendimą nutraukti darbą, nesulaukus 22 valandos, kuri numatyta veiklos grafike“, - žurnalistei prieš septynias valandas vakaro pranešė Šilutės kelių tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas.

Ledonešio sankamša stabdo ištvinusio Nemuno žemupio tėkmę, ir potvynis tebekyla. Pagėgių ir Šilutės rajonuose yra apsemta 30 tūkst. ha. teritorija, 30 sodybų yra vandens apsupty, jose gyvena 80 žmonių.

„Bet nei vakar, nei šiandien gabenti maisto gyventojams neteko. Girdėjau, kad iš Plaušvarių kaimo viena gyventoja savo valtimi per užlietą kelio ruožą atplaukė iki sausumos ir pasiekė Pagėgius. Pati apsirūpino tuo, ko pristigo, ir savarankiškai grįžo atgal. Niekas mūsų krašte dėl netikėtai užklupusio potvynio nepanikuoja, visi moka patys spręsti savo problemas, mes esam padėję tik pirmosiomis metų dienomis valtimi iš Krakeniškių kaimo išplukdyti susirgusį žmogų ir svečius po Naujųjų sutikimo iš dar dviejų kaimų“, – žurnalistei pasakojo Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Laimonas Petraitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi