Lietuvoje

2015.04.03 19:10

Nuteistiesiems stebėti bus perkamos modernesnės apykojės

BNS2015.04.03 19:10

Kalėjimų departamentas praneša jau baigiantis viešųjų pirkimų procedūras dėl naujos elektroninio stebėjimo sistemos įsigijimo. Planuojama, kad modernesnės apykojės bus pradėtos naudoti birželio pabaigoje.

Kalėjimų departamentas praneša jau baigiantis viešųjų pirkimų procedūras dėl naujos elektroninio stebėjimo sistemos įsigijimo. Planuojama, kad modernesnės apykojės bus pradėtos naudoti birželio pabaigoje.

Nuo dabartinių elektroninių apykojų naujosios skirsis tuo, kad fiksuos ne tik, ar nuteistasis nustatytu laiku yra savo namuose, bet ir kur jis juda, išėjęs už savo namų teritorijos ribų. Ant nuteistojo kojos tvirtinamas specialus įtaisas realiu laiku parodys nuteistojo judėjimo kryptį, duomenys bus perduodami tiesiai į programinę įrangą, kurią stebės probacijos tarnybos pareigūnas.

Prižiūrėtojas virtualiuose žemėlapiuose galės matyti nuteistojo maršrutą, žymėti draudžiamas arba leidžiamas buvimo zonas, ar jis laikosi jam sudarytos dienotvarkės, jos pažeidimus, kuriuos fiksuoja sistema ir t.t.

Tikimasia, kad elektroninio monitoringo atnaujinimas prisidės prie visuomenės saugumo užtikrinimo, probacijos tarnybų pareigūnams leis efektyviau išnaudoti savo darbo laiką. Be to, bus taupomos valstybės lėšos. Viena diena išlaikyti nuteistąjį valstybei kainuoja apie 15 eurų, o prižiūrint laisvėje – tris kartus mažiau.

Ši stebėjimo sistema perkama pagal projektą „Elektroninio stebėjimo priemonių taikymas lygtinai paleistiems nuteistiesiems“, kuris yra Norvegijos finansinio mechanizmo finansuojamos programos „Pataisos, įskaitant bausmes be įkalinimo“. Programos tikslas – modernizuoti Lietuvos bausmių vykdymo sistemą. Projekto vertė – 950 000 eurų.

Iš viso planuojama nupirkti 125 įrangos komplektus, programinę įrangą, serverius, įsigytos tam reikalingos ryšio paslaugos, apmokyta 100 probacijos tarnybų pareigūnų.

Populiariausi

Baravykai

Lietuvoje

2020.07.14 17:58

Lietuvos miškuose pasipylė grybai: vos per kelias valandas šimtai baravykų krepšiuose gėrybes renka ir Vilniaus regione, ir Žemaitijoje

Karantinas Lietuvoje

Lietuvoje

2020.07.15 11:09

Per parą patvirtintas 21 koronaviruso atvejis: tendencija tampa tolimųjų reisų vairuotojų užsikrėtimai 16 naujų atvejų susiję su protrūkiu Kauno įmonėje; atnaujinta 12.59

6