Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Rusija padėjo evakuoti Lietuvos pilietę iš Jemeno

Rusija padėjo evakuoti Lietuvos pilietę iš Jemeno, kuriame vyksta šiitų husių sukilimas, penktadienį patvirtino Lietuvos diplomatai. Lietuvos diplomatai atskleidžia, kad operacija nebuvo lengva. Prireikė kelių dienų, kol buvo rasta kas galėtų išgabenti lietuvę iš neramumų apimtos šalies sostinės Sanos.

Rusija padėjo evakuoti Lietuvos pilietę iš Jemeno, kuriame vyksta šiitų husių sukilimas. Lietuvos diplomatai atskleidžia, kad operacija nebuvo lengva. Prireikė kelių dienų, kol buvo rasta kas galėtų išgabenti lietuvę iš neramumų apimtos šalies sostinės Sanos.

Kartu su Lietuvos piliete šią naktį į Maskvą iš Jemeno sostinės Sanos dviem lėktuvais parskraidinta apie 300-tus žmonių, daugiausiai – moterys ir vaikai. Pirmasis Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos lėktuvas su 160-čia keleivių po beveik pusę paros trukusio skrydžio nusileido kiek po vidurnakčio, kitas – tik paryčiais. Evakuota ir kitų šalių piliečių – tarp jų ukrainiečių, lenkų.

 „Pajutome karą, kai tarp gyvybės ir mirties – tik vienas žingsnis. Tai labai baisu. Eini į universitetą ir nežinai, grįži ar ne“, – sakė viena iš parskridusių keleivių.

Prašymo evakuoti iš karo zona tapusio Sanos Lietuvos pilietė kreipėsi dar kovo 30-ąją, praėjus kelioms dienoms, po pirmųjų Saudo Arabijos ir dar kelių šalių oro smūgių, suduotų sostinę dar pernai rudenį užėmusiems šiitų hučių sukilėliams.

Lietuvos diplomatai atskleidžia, kad evakuacijos operacija nebuvo lengva.

 „Buvo įvairių bandymų, visų jų nepasakosiu, nes ne viskas ir pavyko.  Sana yra vidury šalies, toli nuo kranto. Ta prasme, kad, mūsų žiniomis, Indijos, Kinijos laivai tokias evakuacijas atliko. Bet jai buvo nesaugu vykti prie jūros, todėl reikėjo kitų būdų ieškoti. Atsirado galimybė, kad Rusijos lėktuvas galėtų tam pasitarnauti. Ta galimybe buvo pasinauota trečios dienos naktį. Mes tikrai dėkingi Rusijos tarnyboms, už pagalbą mūsų pilietei“, – sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Diplomatų duomenimis, lietuvių Jemene daugiau nėra. Susirėmimai šioje Arabijos pusiasalio šalyje per dvi pastarąsias savaites nusinešė daugiau nei pusę tūkstančio gyvybių. Saudo Arabijai ir jos sąjungininkams tęsiant hučių pozicijų bombardavimus, šie jau sugebėjo užimti dabar į Saudo Arabiją pabėgusio prezidento Hadžio rezidenciją pietiniame Jemeno uoste Adene.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi