Lietuvoje

2013.01.04 07:56

A. Butkevičius tikisi, kad Europa daugiau sužinos apie Lietuvą

ELTA 2013.01.04 07:56

Premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, kad Lietuva pateisins pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai 2013 m. lūkesčius.

Premjeras Algirdas Butkevičius tikisi, kad Lietuva pateisins pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai 2013 m. lūkesčius.

„Lietuvos laukia labai ambicingas laikotarpis (...). Tikimės, kad Europa daugiau sužinos apie Lietuvą, ir manau, kad lietuviai daugiau sužinos apie kitas Europos Sąjungos šalis (...). Tai – didžiulis iššūkis, išbandymas, tikiuosi, kad Lietuva tuos lūkesčius pateisins“, – ketvirtadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

Premjero teigimu, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu bus neišvengta ir „išorinių trukdžių“, įnešiančių sumaišties, pavyzdžiui, 2014 m. įvyksiantys rinkimai į Europos Parlamentą.

„Žinome, kokios būna nuotaikos baigiantis politikų kadencijai, tačiau visus tokius dalykus reikia žinoti ir valdyti“, – pabrėžė A. Butkevičius.

Ministras Pirmininkas pažymėjo, jog itin didelis dėmesys bus skiriamas energetiniam bei finansiniam stabilumui, ekonomikos plėtrai, ES išorinės sienos apsaugos stiprinimui bei ES Baltijos jūros strategijos tobulinimui. Jis taip pat teigė manąs, jog valstybės biudžete skirtų lėšų pirmininkavimui turėtų pakakti.

„Biudžetas yra patvirtintas. Manau, kad ta suma, kuri yra patvirtinta, turi tenkinti poreikius“, – sakė jis.

Paklaustas, ar Vyriausybė imasi kokių nors prevencinių priemonių galimai kritikai atremti, A. Butkevičius atkirto, jog tai ir yra pagrindinis Ministrų Kabineto uždavinys.

„Vyriausybės pagrindinis uždavinys, žinant galimas grėsmes ir kritiką, ruoštis tam, kad tą kritiką amortizuotų“, – teigė jis.

Lietuva ES Tarybai pirmininkaus nuo 2013 m. liepos 1 d., primena ELTA. Pirmininkavimas Tarybai rotacijos principu buvo įvestas pagal Europos Bendrijų sutartis.

Pirmininkaudama ES Tarybai Lietuva sieks užtikrinti nuolatinį ES ekonomikos augimą ir konkurencingumą, kaip prioritetus išskirdama užimtumo didinimą, finansų tvarumą ir energetinį saugumą.

Vienas iš Lietuvos nacionalinių pirmininkavimo prioritetų yra Rytų partnerystės valstybių artėjimas prie ES, įgyvendinant reformas ir sudarant su ES numatytus susitarimus.

Pirmininkaujanti valstybė organizuoja ir koordinuoja Tarybos darbą, pasirenka prioritetines bendros politikos sritis. Ji atsako už Tarybos darbotvarkės parengimą (atsižvelgdama ir į visų valstybių pasiūlymus), posėdžių grafiko sudarymą. Pirmininkaujančios valstybės atstovai (ministrai) pirmininkauja atitinkamos srities Tarybos posėdžiams. Be to, ji atsako už Tarybos dokumentų perdavimą Europos Parlamentui ir kitoms institucijoms.