Lietuvoje

2015.04.03 09:14

Lietuvoje ieškomas S. Rachinšteinas pastebėtas Tailande

BNS2015.04.03 09:14

Lietuvoje ieškomas nuteistas verslininkas Sergejus Rachinšteinas dienas leidžia Tailando kurorte, į kurį turistus veža ir Lietuvos kelionių agentūros, rašo „Lietuvos rytas“.

Lietuvoje ieškomas nuteistas verslininkas Sergejus Rachinšteinas dienas leidžia Tailando kurorte, į kurį turistus veža ir Lietuvos kelionių agentūros, rašo „Lietuvos rytas“.

Pustrečių metų laisvės atėmimo bausme nuteistas ir praėjusių metų pabaigoje iš Lietuvos sprukęs 48 metų S. Rachinšteinas užfiksuotas populiariame Tailando kurorte Patajoje, vaikštinėjantis prekybos centre „Central Festival“. Čia jis ne tik dairėsi į prekes, bet iš rankų nepaleido planšetinio kompiuterio ir prisijungęs ausines su kažkuo kalbėjosi.

Lietuvos teismai tebenagrinėja kelias dešimtis su šio verslininko įkurtomis bendrovėmis susijusių bylų.

Vasario 6 dieną Vilniaus apygardos teismas išdavė Europos arešto orderį iš Lietuvos išvykusiam sukčiavimo byloje nuteistam milijonieriui S. Rachinšteinas.

Pernai gruodžio 30 dieną Vilniaus apygardos teismas šį verslininką pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir nuteisė kalėti pustrečių metų. Nuosprendis įsiteisėjo nuo jo paskelbimo, tačiau verslininką nutarta palikti laisvėje, kol apskųstą bylą išnagrinės Aukščiausiasis Teismas.

Skelbiant nuosprendį pernai gruodžio 30 dieną Vilniaus apygardos teisme S. Rachinšteinas nedalyvavo, manoma, kad jau tuo metu jis buvo išvykęs iš Lietuvos.

S. Rachinšteinas taip pat įtariamasis kitoje sukčiavimo byloje, joje jis buvo sulaikytas pernai kovo mėnesį, teismas netrukus jį leido suimti. Tačiau suimtojo skundą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas paskelbė, kad verslininkas turi būti paleistas nedelsiant, apylinkės teismo nutartis dėl suėmimo dviem mėnesiams panaikinta.

Prieš pat Vilniaus apygardos teismo nuosprendį kitą ikiteisminį tyrimą, susijusį su S. Rachinšteinu, atliekantis prokuroras Dainius Baraniūnas išdavė leidimą šiam išvykti iš Lietuvos. Nurodyta, kad verslininkas gali lankytis Latvijoje, Ispanijoje, Italijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje, Turkijoje, Malaizijoje ir Singapūre.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.