Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Sėkminga diena: šturmavo eurų spaustuvę, sulaikytas 1 mln. eurų vertės hašišo krovinys

Ainis Gurevičius, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Policijos pareigūnai baigė dvi slaptas operacijas, per kurias kaip reikiant smogė net keliuose miestuose besidarbavusiems narkotikų platintojams ir eurų padirbinėtojams.  

Policijos pareigūnai baigė dvi slaptas operacijas, per kurias kaip reikiant smogė net keliuose miestuose besidarbavusiems narkotikų platintojams ir eurų padirbinėtojams.

Trečiadienio vakarą Kaune policija realizavo ilgai kauptą informaciją apie šiame mieste padirbinėjamus eurus.

Pasak generalinio komisaro Lino Pernavo, policija jau seniai pastebėjo, kad daugiausia padirbtų eurų banknotų platinama Kauno regione. Dalis klastočių į Lietuvą atkeliauja iš kitų ES šalių (iš viso Lietuvoje aptikta 870 padirbtų kupiūrų, bendra suma – 47 000 eurų). Tačiau viena 50 eurų kupiūros klišė, akivaizdu, buvo naudojama mūsų šalyje – šie padirbiniai buvo platinami tik Lietuvoje.

Trečiadienio vakarą pareigūnai sučiupo pinigų padirbinėtoją ir dar vieną įtariamąjį. Surasta įranga, naudota klastočių gamybai, aptikta 200 padirbtų banknotų po 50 eurų. Manoma, kad įtariamųjų bus daugiau.

Pasak pareigūnų, klastotės – vidutinės kokybės, banke jos būtų iškart atpažintos, bet prekeivius jomis apgauti galima.

Didelį tyrimą realizavo ir Panevėžio apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybą. Naktį iš kovo 31-osios į balandžio 1-ąją kelyje Suvalkai–Marijampolė kriminalistai sulaikė vienai Panevėžio bendrovei priklausantį vilkiką su puspriekabe–šaldytuvu.

Puspriekabėje buvo citrusiniai vaisiai, gabenami iš Ispanijos. Pareigūnai po vaisių kroviniu aptiko slėptuvę, o joje – 370 kg hašišo. Pasak generalinio komisaro, tai rekordinis šio narkotiko kiekis, sulaikytas Lietuvoje.

Manoma, kad toks kiekis Lietuvos juodajai rinkai pernelyg didelis, šis hašišo krovinys (ar bent didžioji jo dalis) turėjo būti išgabentas į Rusiją. Krovinio vertė – apie 1 mln. eurų.

Panevėžietis vilkiko vairuotojas (anksčiau neturėjęs jokių problemų su teisėsauga) suimtas maksimaliam trijų mėnesių terminui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.