Lietuvoje

2015.04.02 11:08

Į Vilnių atvyksta svarbių asmenų delegacija

ELTA 2015.04.02 11:08

Ketvirtadienį Lietuvoje lankysis JAV Kongreso delegacija, vadovaujama Kongreso ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininko Maco Thornberry, pranešė JAV ambasada Lietuvoje.

Ketvirtadienį Lietuvoje lankysis JAV Kongreso delegacija, vadovaujama Kongreso ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininko Maco Thornberry, pranešė JAV ambasada Lietuvoje.

JAV kongresmenai susitiks su Prezidente Dalia Grybauskaite, krašto apsaugos ministru Juozu Oleku. Delegacija taip pat vyks į Ruklą, kur šiuo metu yra dislokuoti JAV kariai.

Šiuo vizitu JAV Kongreso narių delegacija siekia išreikšti padėką ir patvirtinti savo įsipareigojimus partneriams. Jie lankysis Lietuvoje jau pabuvoję Rumunijoje, Ukrainoje, Latvijoje ir Lenkijoje.

Atvyksta Vokietijos užsienio reikalų ministras

Šveicarijoje užsitęsus deryboms dėl Irano, Vokietijos užsienio reikalų ministro Franko Walterio Steinmeierio vizitas į Vilnių įvyks vėlesniu laiku ketvirtadienį, balandžio 2 d., arba penktadienį, balandžio 3 d.

Apie tai užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių informavo Vokietijos diplomatijos vadovas, pranešė Lietuvos ministro atstovas spaudai.

Vokietijos diplomatijos vadovas su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi aptars situaciją Ukrainoje, santykius su Rusija, Rytų kaimynystės, regioninio ir energetinio saugumo bei kitus tarptautinės darbotvarkės klausimus.

Taip pat ketinama skirti dėmesio konkretiems dvišalio bendradarbiavimo projektams strateginės komunikacijos, pilietinės visuomenės stiprinimo, švietimo, jaunimo mainų srityse.

Po ministrų susitikimo Užsienio reikalų ministerijoje rengiama bendra Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų spaudos konferencija.

Po spaudos konferencijos bus pasirašytas Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos ir Vokietijos transliuotojo „Deutsche Welle“ memorandumas, kuriame numatytas bendradarbiavimas dėl apmokymų, laidų transliacijos, bendros produkcijos, keitimosi informacija.