Lietuvoje

2013.01.03 22:32

Naktį potvynio vanduo atvilnijo iki Rusnės, kylant vandeniui automobilius į salą kelia traktoriai

15min.lt2013.01.03 22:32

Nors sausio mėnesį Nemuno žemupyje potvynio gelbėtojai nesitikėjo, gamta iškrėtė dar vieną pokštą. Trečiadienio rytą galinga vandens tėkmė netikėtai atkirto nuo išorinio pasaulio ir Rusnę.

Nors sausio mėnesį Nemuno žemupyje potvynio gelbėtojai nesitikėjo, gamta iškrėtė dar vieną pokštą. Trečiadienio rytą galinga vandens tėkmė netikėtai atkirto nuo išorinio pasaulio ir Rusnę.

15min.lt jau rašė, kad savaitgalį labai pablogėjo padėtis Pagėgių savivaldybėje. Čia atkirstiems nuo civilizacijos gyventojams trūksta maisto.

Kaip teigia Nemuno žemupyje gyvenantys 15min.lt skaitytojai, potvynio srautai lankomis naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį atvilnijo ir iki Rusnės. Ant kelio 5 val. ryto buvo 15 cm, o 7 val. – jau 23 cm vandens.

Todėl automobiliai į Rusnę keliami tralais, išsijuosę dirba keturi kelininkų keltuvai. Lengvieji automobiliai pradedami kelti, kai vandens gylis yra daugiau kaip 20 centimetrų.

„Tėkmė labai stipri. Traktorininkai teigė, kad net vairą plešia iš rankų. Taip yra dėl skirtingo vandens lygio abiejose kelio sankasos pusėse“, – praneša skaitytojai.

Kaip informavo Lietuvos automobilių kelių direkcija, transporto priemonės keliamos nuo 6 iki 22 val. Kitu laiku transporto priemonės keliamos tik esant būtinybei (ligos, gimdymo, sunkaus nelaimingo atsitikimo ir pan. atvejais) paskambinus informaciniame stende nurodytu telefono numeriu (šiuo metu – 8 615 42326). Transporto priemones kelia trys specialiosios VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ transporto priemonės, o esant intensyvesniam eismui – keturios.

Lengvosios transporto priemonės keliamos eilės tvarka. Be eilės keliama: greitosios medicinos pagalbos ir reanimacijos automobiliai, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobiliai, policijos ir prokuratūros automobiliai, valstybės sienos apsaugos automobiliai, žmonių su negalia vairuojami lengvieji automobiliai, Šilutės rajono savivaldybės tarnybiniai lengvieji automobiliai su leidimais.

Draudžiama kelti šias transporto priemones: sugedusias ir kito automobilio velkamas, lengvąsias transporto priemones su priekaba, lengvąsias transporto priemones, kurios pakrautos degiomis ar sprogstančiomis medžiagomis, suslėgtomis ir suskystintomis dujomis, išskyrus dujas portatyviniuose balionuose. Taip pat nekeliamos transporto priemonės, kurių vairuotojai ir keleiviai yra neblaivūs.

Transporto priemonių perkėlimas nutraukiamas, kai užliejamo kelio ruožo vandens gylis yra daugiau kaip 80 cm arba atsiranda kitų pavojingų reiškinių (ledonešis, stipri srovė ir pan.).

Vakarinėje Lietuvos dalyje (Nemuno žemupyje) nuo spalio mėnesio yra apsemtų rajoninių kelių ruožų, kuriais eismas draudžiamas. Šiuo metu eismas draudžiamas trylikos apsemtų rajoninių kelių ruožuose, kurių  bendras ilgis 49,43 km. Eismas kreipiamas vietiniais keliais. Dar yra trys apsemti rajoninių kelių ruožai (bendras ilgis – 1,26 km), kuriais eismas leidžiamas.

Atnaujinta 10.06 val. Ketvirtadienį apie 10 val. vandens lygis ant Rusnės kelio pasiekė 28 cm. Užlieta maždaug 400 metrų kelio.

Šilutės savivaldybės civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjas Rumualdas Renčeliauskas teigė, jog jau iš vakaro prognozuota, kad Rusnės kelias bus apsemtas. Prognozėms pasitvirtinus jau 6 val. ryto automobilius imta kelti specialiais vilkikais. Šie vilkikai lengvuosius automobilius gali kelti, kai vandens gylis yra iki 80 centimetrų. Jei vanduo dar pakiltų – gyventojai būtų keliami specialiomis amfibijomis.

Ketvirtadienį jau buvo užlietos 8 sodybos, kur gyvena 11 gyventojų. Kol kas nė vienas neprašė pagalbos. Iš viso jau užlieta 10 tūkst. hektarų teritorijos, 24 kilometrai kelių yra nepravažiuojami.

„Atmatos upėje – ledonešis. Kai ledai išeis į marias, ims kristi potvynio vanduo, nes mariose vandens lygis šiuo metu žemesnis“, – aiškino R.Renčeliauskas.

11 val. Šilutės savivaldybėje rengiamas ekstremalių situacijų komisijos posėdis, greičiausiai rajone bus paskelbta ekstremali padėtis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.