Lietuvoje

2015.04.01 14:42

Vyriausybė siūlo iš norinčiųjų dirbti su vaikais reikalauti pažymos apie teistumą

2015.04.01 14:42

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui, kad darbinantis įstaigose, kuriose teikiamos paslaugos vaikams, reikėtų pristatyti pažymą apie teistumą.

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui, kad darbinantis įstaigose, kuriose teikiamos paslaugos vaikams, reikėtų pristatyti pažymą apie teistumą.

Šios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtos pataisos skirtos detalizuoti draudimą su vaikais dirbti už seksualinius nusikaltimus prieš vaikus teistiems asmenims.

Ministerijos siūlymu, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas būtų papildytas nuostata, kuria aiškiai ir tiesiogiai uždraudžiama už seksualinius nusikaltimus prieš vaikus teistiems asmenims dirbti darbą vaikų socialinėse, sveikatos priežiūros paslaugas vaikams teikiančiose, sporto, švietimo įstaigose ir organizacijose, taip pat draudžiama verstis individualia veikla, jeigu ji tiesiogiai susijusi su prižiūrimų vaikų auklėjimu ar jų saugumo užtikrinimu.

Toks draudimas galiotų nepriklausomai nuo to, ar asmens teistumas yra išnykęs ir tai nepriklausytų nuo jo darbo funkcijų minėtose įstaigose.

Vyriausybė šį projektą svarstė dar pernai gruodį, tačiau tuomet atidėjo, nes nebuvo sutarta dėl mechanizmo, kaip reikėtų gauti informaciją apie seksualinius nusikaltėlius.

Kaip BNS informavo SADM, mechanizmas buvo suderintas ir įstatymo projekte minimi asmenys, darbindamiesi su bet kokias paslaugas vaikams teikiančioje organizacijoje, turėtų patys pristatyti pažymą apie teistumą.

Pataisoms dar turės pritarti Seimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.