Lietuvoje

2015.04.01 14:42

Vyriausybė siūlo iš norinčiųjų dirbti su vaikais reikalauti pažymos apie teistumą

2015.04.01 14:42

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui, kad darbinantis įstaigose, kuriose teikiamos paslaugos vaikams, reikėtų pristatyti pažymą apie teistumą.

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui, kad darbinantis įstaigose, kuriose teikiamos paslaugos vaikams, reikėtų pristatyti pažymą apie teistumą.

Šios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtos pataisos skirtos detalizuoti draudimą su vaikais dirbti už seksualinius nusikaltimus prieš vaikus teistiems asmenims.

Ministerijos siūlymu, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas būtų papildytas nuostata, kuria aiškiai ir tiesiogiai uždraudžiama už seksualinius nusikaltimus prieš vaikus teistiems asmenims dirbti darbą vaikų socialinėse, sveikatos priežiūros paslaugas vaikams teikiančiose, sporto, švietimo įstaigose ir organizacijose, taip pat draudžiama verstis individualia veikla, jeigu ji tiesiogiai susijusi su prižiūrimų vaikų auklėjimu ar jų saugumo užtikrinimu.

Toks draudimas galiotų nepriklausomai nuo to, ar asmens teistumas yra išnykęs ir tai nepriklausytų nuo jo darbo funkcijų minėtose įstaigose.

Vyriausybė šį projektą svarstė dar pernai gruodį, tačiau tuomet atidėjo, nes nebuvo sutarta dėl mechanizmo, kaip reikėtų gauti informaciją apie seksualinius nusikaltėlius.

Kaip BNS informavo SADM, mechanizmas buvo suderintas ir įstatymo projekte minimi asmenys, darbindamiesi su bet kokias paslaugas vaikams teikiančioje organizacijoje, turėtų patys pristatyti pažymą apie teistumą.

Pataisoms dar turės pritarti Seimas.

Populiariausi

Istorijos egzaminas

Lietuvoje

2020.07.07 12:46

Užduotis apie Landsbergį ir Brazauską įveikę abiturientai: per istorijos egzaminą reikėjo tiesiog pagalvoti istorikas: nuotolinis mokymas atskleidė brandos stygių; atnaujinta 13.18

14
Nijolė Bražėnaitė ir Juozas Lukša-Daumantas

Lietuvoje

2020.07.07 14:48

Žydų bendruomenė abejoja sprendimu skelbti 2021-uosius Lukšos-Daumanto metais politikai teigia, kad kreipimesi trūksta istorinių faktų

5