Naujienų srautas

Lietuvoje2015.04.01 11:41

Bloga žinia šauktiniams, turintiems kreditus

Lietuvos bankai sutinka pradinę privalomą karo tarnybą atliekantiems šauktiniams jų prašymu devyniems mėnesiams atidėti kreditų mokėjimą, tačiau nesileidžia į kalbas dėl palūkanų. Lietuvos bankų asociacija siūlo, kad palūkanos per devynis mėnesius kauptųsi ir lauktų tarnybą baigusio jaunuolio.

Lietuvos bankai sutinka pradinę privalomą karo tarnybą atliekantiems šauktiniams jų prašymu devyniems mėnesiams atidėti kreditų mokėjimą, tačiau nesileidžia į kalbas dėl palūkanų. Lietuvos bankų asociacija siūlo, kad palūkanos per devynis mėnesius kauptųsi ir lauktų tarnybą baigusio jaunuolio.

„Klausimas ir anksčiau buvo taip pat sprendžiamas, kai šauktiniai buvo. Jeigu devyniems mėnesiams pašaukiamas, tai natūraliai kredito mokėjimas atidedamas tam laikotarpiui. Bankai numatę atidėjimą iki metų laikotarpiui: tai nėra vien tik šauktiniai, gali būti liga, motinystės atostogos, kiti dalykai. Tie dalykai sprendžiami ir be papildomo reguliavimo“, – aiškino Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.

Pasak jo, kredito mokėjimo atidėjimas nėra reguliuojamas teisės aktais, tačiau tai normali praktika.

S. Kropas akcentavo, kad kredito mokėjimo atidėjimas turėtų būti įtvirtintas tik šauktinio prašymu: kad asmuo galėtų pasirinkti – mokėti kreditą privalomosios pradinės karo tarnybos metu ar ne.

„Dėl palūkanų iš tikrųjų yra problemų, nes bankiniuose kodeksuose nėra numatyta tokio dalyko kaip palūkanų neskaičiavimas. Palūkanos skaičiuojamos. Jeigu būtų numatyta įstatyme, kad palūkanos būtų subsidijuojamos arba atleidžiamas nuo palūkanų, tai jau būtų kišimasis į privačius santykius“, – sakė S. Kropas.

Premjeras nepalaiko bankų pozicijos kaupti palūkanas šauktiniams

Premjeras Algirdas Butkevičius bankus ragina laikytis lankstesnės pozicijos pašauktų tarnauti į kariuomenę atžvilgiu ir teigia, kad palūkanų neskaičiavimas kariams nesudarys didelės finansinės reikšmės komercinių bankų balansuose.

Nors komerciniai bankai sutinka atidėti paskolų mokėjimą atliekantiems privalomąją karo tarnybą, tačiau nesutinka, kad už tai nebūtų skaičiuojamos palūkanos. Anot premjero, Vyriausybė su komercinių bankų asociacija pastaruoju metu bendradarbiauja sklandžiai, todėl šis klausimas dar gali būti išspręstas.

„Tikiuosi, kad jie supras būtinumą įvertinant esamą geopolitinę situaciją, ir prieisime prie bendro sprendimo, kad būtų galima atidėti kai kuriuos finansinius įsipareigojimus“, – Vyriausybėje kalbėjo premjeras.

Anot A. Butkevičiaus, į kariuomenę šaukiamų asmenų skaičius nėra didelis, todėl bankams didelių finansinių nuostolių dėl to neturėtų kilti.

„Palūkanų atidėjimas tūkstančiui arba didesniam skaičiui žmonių, tai tikrai nevaidins jokios stiprios finansinės reikšmės komercinių bankų balansuose“, – įsitikinės premjeras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi