Lietuvoje

2013.01.03 08:16

Bedarbis neįrodė, kad darbas žemina jo orumą

Panevėžio rajono gyventojui nepavyko įtikinti teismo, kad gaudamas savivaldybės pašalpą neprivalo už ją dirbti visuomenei naudingo darbo.

Panevėžio rajono gyventojui nepavyko įtikinti teismo, kad gaudamas savivaldybės pašalpą neprivalo už ją dirbti visuomenei naudingo darbo.

„Teismas spjovė į Konstituciją ir įteisino vergovę bei priverstinį darbą. Dabar eisiu vogti, užmušinėsiu po vieną Panevėžio rajono tarybos narius ir atiminėsiu iš jų pinigus“, – po nepalankaus teismo sprendimo rėžė 42 metų Zenonas Zebkinas.

Paįstrio seniūnijos Pūkių kaimo gyventojas Z. Zebkinas bandė prisiteisti iš Panevėžio rajono savivaldybės beveik 1300 litų jam neišmokėtų pašalpų.

Jis taip pat norėjo gauti beveik 3000 litų užmokestį už 9 mėnesius visuomenei naudingo darbo, kurį buvo priverstas dirbti.

Vyras dar reikalavo priteisti iš savivaldybės 30 tūkstančių litų moralinės kompensacijos už patirtą pažeminimą, baimę dėl ateities ir stresą.

Pagal įstatymą, kiekvienas socialinės pašalpos gavėjas per mėnesį turi padirbėti visuomenės labui.

Z. Zebkinas nuo 2010 metų lapkričio iki 2011 metų rugpjūčio iš Panevėžio rajono savivaldybės gavo socialinę pašalpą ir už ją dirbo visuomenei naudingus darbus. Tačiau netrukus vyras nusprendė, kad šis darbas yra priverstinis ir žemina jo orumą.

Tuo metu buvo nustatyta per mėnesį dirbti 4 dienas po 4 valandas. Z. Zebkinas raštu atsisakė dirbti visuomenės labui, todėl savivaldybė nustojo jam teikti paramą grynaisiais pinigais. Vyras buvo paragintas nurodyti, kokios kitokios paramos tikėtųsi iš savivaldybės.

Po kiek laiko 350 litų siekianti Z. Zebkino pašalpa buvo pervesta į Paįstrio parduotuvės sąskaitą. Už šiuos pinigus jis galėjo nusipirkti maisto produktų.

Bet vyras nieko nepirko, o pareikalavo iš savivaldybės išmokų pinigais.

Netrukus savivaldybės specialistai nustatė, kad socialinė išmoka Z. Zebkinui iš viso nepriklauso, nes jis pateikė melagingų duomenų apie savo šeiminę padėtį.

Z. Zebkinas yra išsiskyręs su žmona, tačiau pora gyvena viename name kaip sugyventiniai. Būdami išsiskyrę jie kartu atvyko į Panevėžio rajoną ir čia J. Zebkinienės vardu nupirko namą.

Manoma, jog dirbti nelinkę Zebkinai apgaudinėjo valstybę ir naudojosi jos išmokomis.

Buvusi Z. Zebkino žmona Jolanta nuolat ateidavo kartu su juo į teismo posėdžius. Buvusio sutuoktinio paraginta moteris taip pat atsisakė dirbti visuomenei naudingą darbą ir taip pat kreipėsi į teismą dėl savivaldybės jai nemokamų socialinių pašalpų.

J. Zebkinienė neslėpė, kad visus teismo dokumentus už ją tvarko buvęs jos vyras.