Lietuvoje

2019.04.06 21:19

Šventiniame NATO narystei paminėti skirtame bėgime dalyvavo 8 tūkst. žmonių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.06 21:19

NATO 70-metis ir Lietuvos įstojimo į aljansą 15-osios metinės Šiaulių Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje paminėtos simboliniu bėgimu orlaivių kilimo ir tūpimo taku. Kariniame aerodrome daugiau kaip 8 tūkst. sporto entuziastų įveikė 3 kilometrų nuotolį.

Karinio aerodromo take, kur kasdien kyla ir leidžiasi Baltijos šalių oro erdvę saugantys NATO naikintuvai, rekordinis skaičius bėgikų. Jie pasirengę įveikti trijų kilometrų nuotolį orlaivių kilimo ir tūpimo taku. Startą duoda Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. Šiųmetis bėgimas skirtas NATO 70-mečiui ir Lietuvos narystės aljanse 15os metų sukakčiai.

„NATO turbūt pervertint neįmanoma. Solidarumo, ką matome čia ir oro policijos misiją matėte, ir lėktuvus skrendančius, visa tai tęsiasi nuo pat 2004 metų. Tai tikrai rodo mūsų Lietuvos stiprybę ir stiprybę NATO“, – sakė R. Karoblis.

Trijų kilometrų distanciją su Lietuvos ir sąjungininkų kariais kartu bėgo įvairių organizacijų atstovai, moksleiviai, bėgimo entuziastai. Pirmieji ją įveikė profesionalai – bėgikas Justinas Beržanskis ir maratonininkė Remalda Kergytė.
0566
REMALDA KERGYTĖ
maratonininkė
„Kiekviena pergalė man brangi yra. Labai džiaugiuosi, plius oras geras, pavėjui“, – teigė R. Kergytė.

Kai kurie dalyviai trasą įveikė važiuodami paspirtukais, riedučiais, o patys mažiausieji – vežimėliuose.

Renginyje rinktos lėšos Sužeistų karių asociacijai. Susirinkusieji supažindinti su Lietuvos kariuomenės orlaiviais, ginkluote, NATO oro policijos misiją atliekančių lenkų naikintuvais F-16. Savo transportą ir ginkluotę pristatė ir Specialiųjų operacijų pajėgos.

Panorama (su vertimu į gestų k.)
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.