Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.31 07:32

Penkios partijos pasirašys susitarimą dėl valdančiosios koalicijos Vilniuje

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.03.31 07:32

Partijoms galutinai sutarus dėl būsimų darbų ir kuravimo sričių sostinės savivaldybėje, Liberalų sąjūdžio, konservatorių, socialdemokratų, „Lietuvos sąrašo“ ir „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai antradienį pasirašys koalicijos sutartį.

Partijoms galutinai sutarus dėl būsimų darbų ir kuravimo sričių sostinės savivaldybėje, Liberalų sąjūdžio, konservatorių, socialdemokratų, „Lietuvos sąrašo“ ir „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai antradienį pasirašys koalicijos sutartį.

Susitarimas dėl Vilniaus valdančiosios koalicijos bus pasirašomas verslo centre „Green Hall“. Sutartį pasirašys sostinės meru išrinktas liberalas Remigijus Šimašius, Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys Mykolas Majauskas, socialdemokratas Gintautas Paluckas, „tvarkietis“ Juozas Imbrasas ir „Lietuvos sąrašo“ pirmininkas Darius Kuolys.

Opozicijoje liks Lietuvos laisvės sąjunga – liberalai ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

R. Šimašius anksčiau yra patvirtinęs, kad keturi komitetų pirmininkų postai atiteks liberalams, trys – TS-LKD, vienas – socialdemokratams. Sostinė yra pirmoji iš didžiųjų šalies miestų, kurioje politikai jau susitarė dėl būsimų darbų ir kuravimo sričių.

BNS žiniomis, liberalų vicemeru turėtų tapti krepšinio specialistas ir verslininkas Linas Kvedaravičius, socialdemokratai į postą ketina deleguoti buvusį savo kandidatą į sostinės merus Gintautą Palucką, tuo metu TS-LKD atstovai dėl savojo kandidato dar nėra iki galo apsisprendę. Tarp minimų kandidatų - tarybos narys Valdas Benkunskas ir buvęs energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

Liberalų vicemeras kuruos daugiausia sričių: miesto plėtros, kultūros, sporto, neformalaus ugdymo, aplinkosaugos, atliekų tvarkymo, miesto ūkio. Konservatorių vicemeras turėtų būti atsakingas už energetiką ir švietimą, socialdemokratų – už sveikatą, viešąją tvarką ir socialinius reikalus.  Opozicijai tradiciškai turėtų atitekti kontrolės komitetas.

Pagal planuojamą pasirašyti koalicijos sutartį, liberalams taip pat turėtų atitekti Kultūros, švietimo ir sporto, Aplinkos, Ekonomikos ir finansų, Tautinių bendrijų ir savivaldos plėtojimo vadovų postai. Paslaugų ir miesto ūkio, Miesto plėtros bei Socialinių reikalų komitetams turėtų vadovauti konservatorių atstovai, socialdemokratams turėtų atitekti Sveikatos komiteto vadovo postas.

Valdančioji koalicija Vilniaus miesto taryboje turės 35 atstovus iš 51.

Kaip ir socialdemokratai, keturis mandatus taryboje iškovojęs „Lietuvos sąrašas“ turėtų gauti Ekonomikos, Kultūros, švietimo ir sporto bei Miesto plėtros komitetų pavaduotojų pozicijas, „Tvarkos ir teisingumo“ atstovai turėtų skirti komitetų pavaduotojus Aplinkos bei Tautinių bendrijų ir savivaldos plėtojimo komitetuose.

Rinkimuose Vilniaus savivaldybėje liberalai iškovojo 16 vietų (įskaitant merą), TS-LKD – aštuonias, socialdemokratai ir „Lietuvos sąrašas“ – po keturias, „tvarkiečiai“ – tris. Valdančioji koalicija Vilniaus miesto taryboje turės 35 atstovus iš 51.

Opozicijoje liksiantys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos bei Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovai atitinkamai yra gavę dešimt ir šešis mandatus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi