Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Įsilaužėliai prie KGB agentų „priskyrė“ D. Grybauskaitę

BNS2015.09.08 13:45

Prezidentės atstovai „eiline informacine provokacija“ pavadino programišių įsilaužimą į KGB veiklą viešinančią interneto svetainę, kurioje įsilaužėliai įdėjo šalies vadovės sovietmečio studentišką bylą.

Prezidentės atstovai „eiline informacine provokacija“ pavadino programišių įsilaužimą į KGB veiklą viešinančią interneto svetainę, kurioje įsilaužėliai įdėjo šalies vadovės sovietmečio studentišką bylą.

„Prezidentūra tai vertina kaip eilinę informacinę provokaciją“, – BNS sakė prezidentės atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė.

Įsilaužėliai interneto svetainėje paskelbė šmeižikišką informaciją, esą prezidentė Dalia Grybauskaitė dirbo KGB, pirmadienį pranešė svetainę administruojantis Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

D.Grybauskaitės duomenys ir pravardė „Magnolija“ pridėta prie KGB agentų sąrašo.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė pareiškė, kad ši informacija „neatitinka tikrovės ir klaidina visuomenę“.

„Mums pranešė žurnalistas apie ketvirtą popiet. Dabar mūsų programuotojai dirba. D. Grybauskaitė įtraukta į agentų sąrašą, kurį mes skelbiame“, – BNS sakė T. B. Burauskaitė.

Interneto svetainėje www.kgbveikla.lt įsilaužėliai taip pat patalpino archyvinius dokumentus primenančią medžiagą, susijusią su D. Grybauskaite. Kaip nurodoma, ten pateikiamas tuometinio Leningrado Ždanovo universiteto diplomas, jo priedas, ranka rašyta tariamo D.Grybauskaitės vidurinės baigimo atestato kopija, kiti su jos studijomis susiję dokumentai.

„Byloje“ taip pat patalpintos D. Grybausakitės studijų užrašų fotokopijos, charakteristika iš darbovietės, sveikatos kortelės duomenys.

KGB veiklą tyręs istorikas ir Seimo narys Arvydas Anušauskas BNS sakė, kad interneto svetainėje patalpinta „elementari studentiška byla“.

„Studentiškos bylos paprastai saugomos universitetuose“, – teigė jis. Atsižvelgiant į tai, kad medžiaga patalpinta įsilaužus į interneto svetainę, A.Anušauskas teigė neabejojantis, kad tai yra Rusijos Federalinės saugumo tarnybos FSB darbas.

Aprašyme darkyta lietuvių kalba teigiama, kad „tai yra studentės D.Grybauskaitės asmens bylos fotokopijos jos mokymo sovietmečio laikų Leningrade metų“. Anonimas teigia atstovaujantis nežinomą organizaciją „Kumštis“.

Apie šį incidentą pranešta praėjus kelioms valandoms po to, kai Lietuvos žvalgybos institucijos paskelbė ataskaitas apie Rusijos keliamas grėsmes.

D. Grybauskaitė 1983 metis baigė politinę ekonomiją tuometiniame Leningrado universitete, studijų metais dirbo kailių fabrike.

1988 metais Maskvos visuomenės mokslų akademijoje ji apgynė disertaciją ir įgijo ekonomikos mokslų kandidato laipsnį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.