Lietuvoje

2015.03.30 23:51

Teismas uždarame posėdyje apklausė D.Ulbinaitę

BNS2015.03.30 23:51

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį dar kartą apklausė prezidentės atstovę spaudai Daivą Ulbinaitę, kurią žemesnės instancijos teismas išteisino dėl kaltinimų atskleidus valstybės paslaptį.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį dar kartą apklausė prezidentės atstovę spaudai Daivą Ulbinaitę, kurią žemesnės instancijos teismas išteisino dėl kaltinimų atskleidus valstybės paslaptį.

D. Ulbinaitė buvo apklausiama uždarame posėdyje. Apklausa truko keliolika minučių.

„Tik patikslinimų kelių paprašė. Esu atvirai visą papasakojusi ir ikiteisminio tyrimo, ir teismo metu“, – žurnalistams po apklausos sakė D. Ulbinaitė.

Teismas taip pat ketina  liudytoju apklausti Valstybės saugumo departamento (VSD) valdybos viršininką Vidmantą Kaladinską. Šio pareigūno apklausa vyks kitą savaitę, balandžio 9 dieną.

Prokuroras prašė ištirti D. Ulbinaitę poligrafu, tačiau teismas šį prašymą atmetė motyvuodamas, kad poligrafo naudojimas nesiejamas su baudžiamuoju procesu.

Kiek anksčiau teismas atmetė prokuroro prašymą apklausti prezidentę Dalią Grybauskaitę. Teismas konstatavo, kad prezidentė nebuvo byloje nagrinėjamų įvykių dalyvė.

Teismas antradienį taip pat atmetė prokuroro prašymus pakartotinai apklausti BNS redaktorę Jūratę Damulytę Semėnienę ir įpareigoti ją atskleisti informacijos šaltinį.

Teismas apeliacine tvarka nagrinėja bylą, kurioje D.Ulbinaitė buvo išteisinta dėl kaltinimų atskleidus valstybės paslaptį. Prokuroras su išteisinimu nesutinka ir prašo jai skirti daugiau kaip 9  tūkst. eurų baudą bei atimti teisę trejus metus dirbti valstybės tarnyboje.

Ikiteisminis tyrimas dėl valstybės paslapties atskleidimo pradėtas 2013 metų spalį, kai naujienų agentūra BNS paskelbė apie VSD perspėjimus, jog Rusija rengia informacines atakas prieš šalies vadovus.

Naujienų agentūros BNS vyriausioji redaktorė J. Damulytė Semėnienė teismui atsisakė atskleisti informacijos šaltinį, pagal kurį buvo parengtas pranešimas apie VSD perspėjimus.

Perdavus bylą teismui, D.Ulbinaitė pasitraukė iš prezidentės komandos, tačiau po pirmos instancijos teismo išteisinamojo nuosprendžio vėl sugrįžo į atstovės spaudai pareigas.

Teismas yra paskelbęs, kad šiame tyrime neteisėtai klausytasi naujienų agentūros BNS darbuotojų pokalbių. Teismas taip pat pripažino, kad BNS redaktorė nepagrįstai buvo įpareigota atskleisti informacijos šaltinį, neteisėta pripažinta ir jos namuose atlikta krata.

D. Ulbinaitės advokatas Giedrius Danėlius žurnalistams sakė, kad prie savo klientės baudžiamosios bylos prašys prijungti VSD pirmadienį paskelbtą viešą ataskaitą.

„Akivaizdu, kad pagal turinį ataskaita, kuri pateikiama viešai vertinti, gerokai detalesnė negu pažyma tuo metu įslaptinta. Ir taip pat pati BNS publikacija. Savo turiniu viešai teikiamaos ataskaitos yra gerokai detalesnės – jose nurodomi ne tik konkretūs asmenys, bet ir susitikimų nuotraukos, pačių tų asmenų nuotraukos“, – sakė G. Danėlius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.