Lietuvoje

2013.01.02 18:30

Kaune nuo virusinio encefalito mirė 16 metų paauglė

Jurgita Šakienė, Diena.lt2013.01.02 18:30

Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje pirmąją 2013 metų dieną mirė 16 metų paauglė Rugilė D. Jai buvo diagnozuotas virusinės kilmės encefalitas (galvos smegenų uždegimas).  

Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriuje pirmąją 2013 metų dieną mirė 16 metų paauglė Rugilė D. Jai buvo diagnozuotas virusinės kilmės encefalitas (galvos smegenų uždegimas).

Į Kauną ji atvežta iš Alytaus. Ten medikams paauglė, Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vadovo prof. Rimanto Kėvalo žiniomis, skundėsi stipriu galvos skausmu, sąmonės sutrikimu ir karščiavimu.

„Atvažiavusi į Alytaus ligoninės Priėmimo skyrių ji dėl silpnumo tuoj neteko sąmonės. Mergaitė buvo paguldyta į reanimaciją ir tuoj pat reanimobiliu pervežta pas mus“, – pasakojo R. Kėvalas.

Iš Alytaus pacientė į Kauno klinikas buvo pervežta komos būsenos. Jai atlikti tyrimai, kurie nepatvirtino meningokokinės ar kitos bakterinės infekcijos, taip pat nenustatytas gripo virusas. Merginai buvo taikytas intensyvus gydymas vaistais, dėl progresuojančio galvos smegenų burkimo skubiai atlikta neurochirurginė dekompresinė operacija.

„Tai yra gyvybę gelbstinti operacija. Bet ji nepadėjo“, – apgailestavo gydytojas.

Mergina mirė, nes virusinė infekcija suardė galvos smegenų struktūrą ir pažeidė gyvybiškai svarbius centrus galvos smegenyse. Atlikus skrodimą, rastos visiškai suirusios galvos smegenys.

R. Kėvalo teigimu, galvos smegenų uždegimą galėjo sukelti herpes virusas, kurį veikiantys priešvirusiniai vaistai skirti nuo pat ligos pradžios Alytuje. Tačiau ligą galėjo sukelti ir bet kuris kitas iš kelių šimtų egzistuojančių virusų, kuriems specifinio gydymo pasaulyje nėra. Gydytojų nuomone, kitų asmenų susirgimas virusine infekcija neturi nieko bendro su minėtu atveju.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.