Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Šiauliuose paminėtos Lietuvos įstojimo į NATO metinės

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šiauliuose Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje paminėtos 11-osios Lietuvos įstojimo į NATO metinės. Oro uosto kilimo tūpimo taku nusitęsė bemaž dviejų tūkstančių bėgikų virtinė.

Šiauliuose Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje paminėtos 11-osios Lietuvos įstojimo į NATO metinės. Oro uosto kilimo tūpimo taku nusitęsė bemaž dviejų tūkstančių bėgikų virtinė.

Iš anksto dalyvauti bėgime užsirašė  bemaž 2 tūkst. dalyvių. Prie starto rikiavosi Lietuvos ir NATO šalių kariai, savanoriai, bėgimo klubų nariai, NATO šalių ambasadoriai ir NATO oro policijos misiją atliekantys kariai dislokuoti ne tik Šiauliuose, bet ir Amario karinėje bazėje Estijoje bei Malborko Lenkijoje.

„Džiugu dalyvauti tokiame įspūdingame ir svarbiame renginyje – šventė mums dar įspūdingesnė, nes mes šiandien švenčiame 92-ąsias Italijos karinių oro pajėgų įkūrimo metines“, – sakė Italijos KOP junginio vadas plk. Marco Bertoli.

„Esame laimingi čia dalyvaudami ir galėdami reprezentuoti savo šalį .Būdami sausumos pajėgų kariai džiaugiamės bėgdami kartu su oro pajėgų ir kitais kariais, atvykusiais iš įvairių valstybių“, – teigė JAV sausumos pajėgų karininkas Thomas Alleris.

„Smagu atstovauti savo šaliai šiame bėgime, nors oras mums, ispanams, šaltokas, bet džiugu, kad toks būrys žmonių susirinko dalyvauti bėgime“, – kalbėjo Ispanijos KOP pilotas Fernando Rojas.

Kartu su kariais paminėti 11-ųjų Lietuvos įstojimo į NATO metinių atvyko ir jų vadai

„Jau vienuolikti metai, kai mes esame Šiaurės Atlanto aljanso nariai ir labai džiugu matyti  ne vien bėgančius karius, bet ir civilius žmonės ,mokinių nemažai, galiu pasakyti, kad be jų buvimo, be jų paramos mes jaustumės mažiau tvirti“, – tikino Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika.

Susirinkusieji galėjo apžiūrėti Baltijos šalių oro erdvę saugančius naikintuvus ir Sausumos pajėgų ginkluotės parodą.

„Bėgimas pats atsarginiu taku tai yra simbolinis, kadangi trys Baltijos valstybės tais pačiais metais, tą pačią dieną, įstojo į NATO, tai tie trys kilometrai kiekvienai valstybei pagerbti“, – aiškino Karinių oro pajėgų aviacijos bazės vadas plk. ltn. Vidmantas Raklevičius.

Lietuva kartu su Latvija ir Estija NATO nare tapo 2004-ųjų kovo 29-ąją. Nuo pat pirmos narystės dienos Baltijos šalių oro erdvę pradėjo saugoti NATO oro policijos misija. Per dešimt metų pasikeisdamos patruliavo 16 NATO sąjungininkių.

Pernai po Rusijos agresijos Ukrainoje ir dėl įtemptos geopolitinės situacijos Baltijos regione buvo atsiųsti papildomi naikintuvai, oro policijos misiją pradėjo atlikti po dvi šalis sąjungininkes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.