Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.26 16:44

Derybos dėl Vilniaus valdžios: sutarta – Vilnių valdys penkios partijos

Ketvirtadienį penkių partijų atstovai tęsė derybas dėl valdančiosios koalicijos formavimo Vilniuje. Po maždaug valandą trukusių pokalbių, paskelbta, kad penkios partijos iš esmės susitarė dėl svarbiausių prioritetų.

Ketvirtadienį penkių partijų atstovai tęsė derybas dėl valdančiosios koalicijos formavimo Vilniuje. Po maždaug valandą trukusių pokalbių, paskelbta, kad penkios partijos iš esmės susitarė dėl svarbiausių prioritetų.

Derybos vyko Liberalų sąjūdžio centrinėje būstinėje. Liberalams atstovavo išrinktasis meras Remigijus Šimašius, kandidatas į vicemerus Linas Kvedaravičius ir būsimosios tarybos narys Vincas Jurgutis. Konservatoriai atsiuntė trijų politikų desantą – antrai didžiausiai dėliojamos koalicijos frakcijai atstovavo Valdas Benkunskas, Gediminas Švilpa bei buvęs kandidatas į merus Mykolas Majauskas. Socdemams tradiciškai atstovavo buvęs kandidatas į merus Gintautas Paluckas bei Vilniaus socdemų lyderis, Seimo narys Juras Požela. „Lietuvos sąrašo“ partijos delegatas – jos sąrašo vedlys Darius Kuolys, o „tvarkiečiams“ atstovavo buvęs aplinkos viceministras Almantas Petkus, buvęs Vilniaus meras Juozas Imbrasas šįsyk derybose nepasirodė.

Po kiek daugiau nei valandą trukusių derybų partijų delegatai išsiskirstė su žinia, kad sutarta dėl koalicijos sudarymo. Tiesa, tam formaliai dar turės pritarti visų penkių partijų vadovybė.

„Iš esmės apsisprendę esame beveik dėl visų koalicijos sutarties aspektų. Ir dėl programinių nuostatų, ir dėl atsakomybių, sričių išsidėliojimo. Iš esmės išeiname kiekviena partija pasitvirtinti savo vidaus institucijose šito susitarimo. Tikimės, kad kitą savaitę galėsime iškilmingai pasirašyti galutinį dokumentą“, – DELFI teigė išrinktasis Vilniaus meras R. Šimašius.

Tiesa, iš Liberalų sąjūdžio būstinės išėjo ne visų partijų atstovai – atsikriems pokalbiams liberalai pasiliko su konservatorių delegacija. Konservatorius G. Švilpa DELFI teigė, jog dviejų partijų tikslas – galutinai suderinti programines nuostatas, apie postus esą nekalbama.

R. Šimašiaus teigimu, paskirstytos vicemerų pozicijos – po vieną postą gaus liberalai, konservatoriai ir socdemai.

„Partijos dar viduje turi pasitvirtinti, bet aišku, kad vicemerai bus iš trijų partijų: Liberalų sąjūdžio, Tėvynės sąjungos ir Lietuvos socialdemokratų partijos – po vieną“, – teigė išrinktasis meras.

DELFI jau skelbė, kad liberalai ketina deleguoti L. Kvedaravičių, socdemai – G. Palucką. O konservatorių gretose vicemero kandidatūra kol kas neaiški – minėtas tiek V. Benkunskas, tiek M. Majauskas, tačiau pastarasis viešai patikino nesiekiantis šio posto. Taip pat žinoma, kad derybų pradžioje konservatoriai norėjo dviejų vicemero postų – šio reikalavimo buvo atsisakyta.

R. Šimašius DELFI taip pat patvirtino jau turintis administracijos direktoriaus kandidatūrą. Tačiau šią asmenybę būsimasis meras ir toliau slepia.

„Kitą savaitę pristatysiu koalicijai kandidatūrą. Bet kokiu atveju, tai nėra koalicijos derybų objektas. Tai nėra liberalas, nėra politikas. Žmogus, nepretenduojantis būti politiku. Tai yra vadovas, kuris nepriklausomą administraciją užtikrins“, – sakė liberalas.

N. Puteikis lieka Seime?

„Lietuvos sąrašo“ ryškiausias veidas šiuose rinkimuose buvo Seimo narys Naglis Puteikis. Jis yra pareiškęs, kad atsisakys parlamentaro mandato, jei „Lietuvos sąrašas“ gaus Vilniaus tarybos Kontrolės komiteto pirmininko postą.

Tačiau ši pozicija tradiciškai skiriama opozicijai, ir būsimoji Vilniaus valdžia tradicijų nelaužys. Tai DELFI patvirtino ir „Lietuvos sąrašo“ atstovas derybose D. Kuolys.

„Kontrolės komitetas (t. y. jo pirmininkas – DELFI) yra opozicijos vieta. O dėl Kontrolės komiteto pirmininko pavaduotojo mes galvosime“, – DELFI teigė būsimasis tarybos narys.

Paklaustas, ar tai reiškia, kad N. Puteikis lieka Seime, politikas teigė negalįs to pasakyti. „Ponas N. Puteikis apsispręs“, – sakė D. Kuolys.

Jis patvirtino, kad „Lietuvos sąrašą“ ypatingai domina du tarybos komitetai – Miesto plėtros bei Ekonomikos ir finansų. „Mums rūpi miesto plėtra iš tikrųjų, labai rimtai rūpi ekonomika ir finansai, rūpi švietimo ir kultūros politika“, – vardijo D. Kuolys.

Paklaustas, ar su „Lietuvos sąrašu“ į tarybą patekusi Aušra Maldeikienė gali pretenduoti į Ekonomikos ir finansų komiteto vadovės postą, tiesaus atsakymo jis išvengė.

„Mes turime kompetentingų žmonių. Nedaug – kad ir keturi žmonės bus miesto taryboje. Bet jie – savo srities ekspertai“, – teigė D. Kuolys.

Paprašytas įvertinti „Lietuvos sąrašui“ skiriamą kritiką, esą partijos frakcija Vilniaus taryboje gali greitai subyrėti, pašnekovas teigė, jog „tai yra savarankiški žmonės, bet tai yra ir bendradarbiauti sugebantys žmonės“.

„Lietuvos sąrašas“ susitarimą dėl koalicijos dar svarstys partijos taryboje.

„Apsvarstysime, kokį bendrų darbų sąrašą mums pavyko sudaryti. Ar jis atitiks visos partijos, visos tarybos požiūrį. Ir taip pat – kokios pozicijos leis daryti įtaką ir atstovauti savo rinkėjų interesams“, – sakė D. Kuolys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi