Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.26 15:33

LRTK vadovu dar vienai kadencijai paskirtas E. Vaitekūnas

BNS 2015.03.26 15:33

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininku Seimas dar ketveriems metams paskyrė pastaruosius dvejus metus šiai komisijai vadovavusį Edmundą Vaitekūną.

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininku Seimas dar ketveriems metams paskyrė pastaruosius dvejus metus šiai komisijai vadovavusį Edmundą Vaitekūną.

E.Vaitekūnas paskirtas nedidelę balsų persvara – už jo kandidatūrą per slaptą balsavimą ketvirtadienį buvo 44 Seimo nariai, prieš – 19, susilaikė 18 Seimo narių.

Taip pat Seimas naujai kadencijai patvirtino E.Vaitekūno pavaduotoją Joną Korenką. Už jo paskyrimą balsavo 60 Seimo narių, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė 18 parlamentarų.

Šias dvi kandidatūras Seimui pateikė Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros bei Informacinės visuomenės plėtros komitetai.

E. Vaitekūnas ir J. Korenka vadovauti komisijai buvo paskirti prieš dvejus metus, balandį baigiasi pirmoji jų kadencija. Seimui pernai priėmus pataisas, kuriuo dvigubai pailginta LRTK vadovų kadencija, dabar jie į pareigas patvirtinti ketveriems metams.

Pagal galiojančią tvarką, šios komisijos pirmininką ir jo pavaduotoją bendru Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Informacinės visuomenės plėtros komiteto teikimu iš komisijos narių ketverių metų laikotarpiui skiria ir atleidžia Seimas.

Buvęs Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros vadovas E. Vaitekūnas prieš dvejus metus komisijos vadovu buvo paskirtas Darbo partijos frakcijos siūlymu, buvęs parlamentaras J. Korenka – Socialdemokratų partijos frakcijos siūlymu.

LRTK turi teisę laikinai sustabdyti įstatymams prieštaraujančių televizijų, radijo stočių transliavimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi