Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Socdemai atsikirto dėl D. Grybauskaitės kritikos

ELTA 2015.09.08 13:45

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) stebisi, kodėl Prezidentei atvira diskusija su visuomene tapati naktinėms reformoms ir nori priminti, kad būtent šalies vadovė buvo didžioji konservatorių ir liberalų vyriausybės naktinių reformų gynėja.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) stebisi, kodėl Prezidentei atvira diskusija su visuomene tapati naktinėms reformoms ir nori priminti, kad būtent šalies vadovė buvo didžioji konservatorių ir liberalų vyriausybės naktinių reformų gynėja.

„Lietuvoje viešinti D. Grybauskaitė teigiamai įvertino dabartinės Vyriausybės priemones ir mokesčių reformą šalies finansų sistemai stabilizuoti.

„Tai yra finansinio stabilizavimo priemonės, kurias privalu daryti. Šios priemonės, kurių masė buvo priimta, buvo neišvengiamos“, – po susitikimo su premjeru A. Kubiliumi ir ministrais sakė D. Grybauskaitė“, – buvo rašoma 2009 m. sausio mėn. žiniasklaidoje“, – primena LSDP.

Socialdemokratai pabrėžia, kad diskusijos su visuomene yra demokratinis politinio projekto kūrimo modelis, kai įvairiausios visuomenės grupės gali teikti savo nuomones ir pasiūlymus pačioje pradinėje įstatymų keitimo stadijoje. Kur kas prasmingiau pradiniame etape yra diskutuoti apie mokslininkų grupės pateiktą studiją, negu jau griežtai suformuluotą Vyriausybės įstatymų paketą.

„Darbo kodeksas ir socialinės paramos modelis yra viena svarbiausių valstybės gyvenimo sričių, kurių subalansavimas yra vienas kertinių socialdemokratijos rūpesčių. Jeigu kalbame apie darbuotojų dalyvavimą įmonės valdyme, turime suteikti galimybę ir Lietuvos piliečiams dalyvauti valstybės valdyme“, – pažymimam LSDP pareiškime.

Pasak LSDP pirmininko pavaduotojo, Seimo vicepirmininko Algirdo Syso, normalus demokratinės valstybės mechanizmas taip ir turi veikti. „Spręsti turi socialiniai partneriai, kuriems teks ir gyventi pagal sukurtą modelį. Tokių svarbių sprendimų negalima forsuoti. Skubotos pataisos gali atsisukti ne tik prieš darbuotojus, bet ir prieš darbdavius. Pablogėjus darbo sąlygoms ir socialinės paramos sistemai, padidės emigracija, darbdaviams nebebus ką samdyti“, – perspėja A. Sysas.

LSDP frakcijos Seime seniūnė Irena Šiaulienė sako, kad suvokiant klausimo jautrumą, tik diskusijos tarp socialinių partnerių ir balanso paieška yra kelias, vedantis, atsižvelgiant į šiandienos iššūkius, į tobulesnį svarbios socialinės sferos reglamentavimą. „Mes, socialdemokratai, visada siekiame, kad dirbančiųjų padėtis nebūtų bloginama“, – pabrėžia frakcijos seniūnė.