Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.26 17:29

Laikinąjį merą bus privalu išrinkti per pirmąjį posėdį

BNS 2015.03.26 17:29

Per tiesioginius mero rinkimus neišrinkus savivaldybės vadovo, naujoji taryba privalės paskirti laikinąjį merą. Tai bus privalu padaryti pirmajame posėdyje.

Per tiesioginius mero rinkimus neišrinkus savivaldybės vadovo, naujoji taryba privalės paskirti laikinąjį merą. Tai bus privalu padaryti pirmajame posėdyje.

Tokias Vietos savivaldos įstatymo pataisas ketvirtadienį Seimas priėmė ypatingos skubos tvarka.

Jos grįstos susidariusia netradicine situacija Širvintų rajono savivaldybėje, kai Vyriausioji rinkimų komisija panaikino tiesioginių mero rinkimų rezultatus, bet naujoji savivaldybės taryba pripažinta ir turi pradėti darbą.

Priimta pataisa nustato, kad tuo atveju, jeigu meras neišrinktas, pirmajame savivaldybės tarybos posėdyje renkamas laikinai einantis mero pareigas tarybos narys.

Pasak vieno iš pataisos autorių Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko „darbiečio“ Valentino Bukausko, išrinkti laikinąjį merą bus privalu pirmajame naujosios tarybos posėdyje.

„Tarybos nariai siūlo kandidatą ar kandidatus į laikinojo mero pareigas ir tarybos nariai per pirmąjį posėdį išsirenka merą. Ar jie posėdžiaus pusę paros, ar parą, ar dvi paras, nėra numatoma pertrauka. Būtent kad per pirmąjį posėdį išrenkamas meras. Čia kaip konklava, turi dūmas pasirodyti“, – aiškino V. Bukauskas.

Laikinojo mero siūlymu administracijos direktoriaus pareigos turėtų būti pavestos laikinai eiti kuriam nors savivaldybės tarnautojui.

Pirminiame projekto variante siūlyta numatyti, kad jeigu naujos savivaldybių tarybos per du mėnesius nepaskirtų naujo administracijos direktoriaus, tose savivaldybėse turėtų būti įvestas tiesioginis valdymas. Tačiau Seimo Teisės departamentas suabejojo, ar ši nuostata neprieštarauja Konstitucijai. Todėl Seimas šios dalies atsisakė, kad galėtų skubiai priimti kitus pakeitimus.

Vyriausioji rinkimų komisija dėl šiurkščių pažeidimų panaikino Širvintų rajono mero rinkimų rezultatus. Antrajame ture čia „darbietė“ Živilė Pinskuvienė (55,44 proc.) buvo nugalėjusi socialdemokratą Andrių Jozonį (43,58 proc.), bet teisėsauga įtaria, kad galėjo būti papirkta apie 50 rinkėjų, siekiant, kad jie balsuotų už Darbo partijos kandidatę.

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo atlieka Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo skyrius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi