Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Advokatas: šnipinėjimu įtariamas kariuomenės paramedikas pripažįsta kaltę

BNS 2015.09.08 13:45

Šnipinėjimu Baltarusijai įtariamas buvęs kariuomenės paramedikas Andrejus Ošurkovas pripažįsta savo kaltę.

Šnipinėjimu Baltarusijai įtariamas buvęs kariuomenės paramedikas Andrejus Ošurkovas pripažįsta savo kaltę.

Tai žurnalistams ketvirtadienį po pirmojo teismo posėdžio sakė kaltinamojo advokatas, jo giminaitis Viktoras Ošurkovas. Pasak advokato, jo klientas ilgai buvo sekamas.

Teismas pirmajame posėdyje bylos nenagrinėjo – kaltinamasis pareiškė nušalinimą vienam bylos teisėjų – Stasiui Lemežiui.

Šis teisėjas A. Ošurkovo byloje yra sankcionavęs ikiteisminio tyrimo veiksmą. Įstatymas numato, kad tokiu atveju teisėjas negali dalyvauti nagrinėjant bylą teisme.

„Nuspręsta teisėją S. Lemežį nušalinti nuo šios bylos nagrinėjimą, kadangi teisėjas buvo sankcionavęs ikiteisminio tyrimo veiksmus kitoje byloje ikiteisminio tyrimo, iš kurios buvo išskirta ši byla. Kadangi susijusi ta byla su šia byla, kad išvengti šališkumo, kažkokių abejonių, nusprendėme nušalinti nuo šios bylos nagrinėjimo, bus paskirtas kitas teisėjas“, – sakė kita šios bylos teisėja Vitalija Norkūnaitė.

Ar vyks suplanuotas posėdis balandį, kol kas nežinoma.

Ketvirtadienį Vilniaus apygardos teismo trijų teisėjų kolegija uždarame posėdyje ketino pradėti nagrinėti šnipinėjimo bylą. Kaltinamasis A. Ošurkovas, kuris tarnavo Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotame pėstininkų batalione, buvo sulaikytas pernai sausį. Suimtą kaltinamąjį į posėdį atlydėjo konvojaus pareigūnai.

Teisėja Virginija Švedienė posėdžio pradžioje pranešė, kad byla bus nagrinėjama už uždarų durų. Valstybės kaltintojas Generalinės prokuratūros prokuroras Redas Savickas BNS sakė, kad perduodamas bylą teismui prašė ją nagrinėti uždaruose posėdžiuose, nes byloje yra slaptų dokumentų.

Valstybės saugumo departamentas pernai gruodį pranešė nustatęs, kad A. Ošurkovą Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausios žvalgybos valdyba (GRU) užverbavo Baltarusijoje ir tikslingai infiltravo į Lietuvos kariuomenę atlikti specialioms užduotims.

Įtariama, kad duomenys Baltarusijai buvo perduodami penkerius metus, už perduotą informaciją kaltinamasis gaudavo pinigų.

Lietuvos teisėsauga neseniai pranešė bent apie tris nustatytus šnipus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi