Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Erzinantis klausimas: kodėl L. Graužinienė nevyko į Kėdainius?

Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pastaruoju metu plaukia prieš Darbo partijoje vyraujančias sroves. Vis dėlto klausimai apie galimą jos maištą prieš Viktorą Uspaskichą buvusiai Darbo partijos pirmininkei nepatinka.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pastaruoju metu plaukia prieš Darbo partijoje vyraujančias sroves. Vis dėlto klausimai apie galimą jos maištą prieš Viktorą Uspaskichą buvusiai Darbo partijos pirmininkei nepatinka.

L. Graužinienė iš Darbo partijos pirmininkės posto pasitraukė rašytine forma – jai viešint Ukrainoje, partija išplatino pranešimą apie jos pasitraukimą, o pati „darbiečių“ lyderė visą dieną į skambučius neatsiliepė. Praėjusį penktadienį, kai „darbiečių“ elitas rinkosi Kėdainiuose spręsti dėl būsimojo pirmininko, čia buvo laukiama ir Seimo vadovės. Bet ji nepasirodė.

Dar vieną nuokrypį nuo partinės linijos L. Graužinienė pademonstravo antradienio Seimo posėdyje. Iš pradžių ji perleido pirmininkavimą Seimo posėdžiui, o „darbiečiams“ beveik vienbalsiai balsuojant prieš „tvarkiečio“ Rimo Antano Ručio imuniteto panaikinimą, Seimo pirmininkė vaikštinėjo salėje ir nutarė apskritai nebalsuoti. Vienintelis atvirai prieš partijos poziciją ėjęs „darbietis“ buvo Artūras Paulauskas, balsavęs už R. A. Ručio neliečiamybės atėmimą.

DELFI paklausta, dėl ko taip elgėsi balsavimo dėl „tvarkiečio“ neliečiamybės metu, Seimo pirmininkė paaiškino pirmininkavimą posėdžiui perleidusi laikantis įprastinės procedūros.

„12 lygiai valandą pas mus vyksta pasikeitimas. Kaip tik buvo 12 valanda, atėjo pavaduotojas (balsavimui dėl A. Ručio neliečiamybės naikinimo vadovavo Algirdas Sysas – DELFI). Natūraliai čia visiškai“, – kalbėjo L. Graužinienė.

O kodėl Seimo salėje buvusi parlamento vadovė neatidavė savo balso? L. Graužinienė tikina, jog tai įvyko netyčia.

„Nežinau. Aš kažkur tai galbūt salėje kažkuo buvau užsiėmusi. Tai nebuvo kažko išskirtinio“, – tikino politikė.

Priminus apie tai, kad ji penktadienį nepasirodė Kėdainiuose, kur, kaip skelbiama, laikinai prie Darbo partijos vairo sugrįžo V. Uspaskichas, Seimo vadovė akivaizdžiai sudirgo.

„Nieko, aš čia nesusireikšminu. Nesureikšminu šito dalyko“, – tarė L. Graužinienė ir pasuko savo kabineto link.

Paklausta, ar neketina keisti partijos, politikė buvo lakoniška: „Ne“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.