Lietuvoje

2015.03.25 14:53

Registracija į Vilniaus darželius vėl strigo

Trečiadienį turėjusi prasidėti registracija į Vilniaus lopšelius – darželius vėl strigo – sostinės savivaldybės puslapis trečiadienio rytą kurį laiką buvo nepasiekiamas arba veikė su sutrikimais.

Trečiadienį turėjusi prasidėti registracija į Vilniaus lopšelius – darželius vėl strigo – sostinės savivaldybės puslapis trečiadienio rytą kurį laiką buvo nepasiekiamas arba veikė su sutrikimais.

Registraciją portale www.vilnius.lt planuota pradėti 8 valandą.

R. Šimašius nori keisti sistemą

Išrinktasis Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigia siūlysiantis, kad registracijos į darželius laikas nebūtų laikomas kriterijumi, nuo kurio priklausytų, ar vaikas gaus vietą. Tai jis sakė po to, kai trečiadienį, prasidėjus elektroninei registracijai į vaikų darželius, sistema ėmė strigti. 

Būsimasis meras pakeitimus žada siūlyti pirmuosiuose posėdžiuose. Tarybai taip pat bus teikiamas siūlymas įvesti „darželio krepšelį“.

Vietos valstybiniuose darželiuose negavusiems vaikams būtų skirta kompensacija, kuri leistų vaikui lankyti privatų darželį ar šeimai samdyti auklę.

Trečiadienį prasidėjus elektroninei registracijai į Vilniaus lopšelius-darželius, kurį laiką savivaldybės tinklalapis buvo nepasiekiamas arba veikė su pertrūkiais.

A. Zuoko telefonas išjungtas

Vilniaus miesto savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Savicikienė BNS trečiadienio rytą sakė, kad yra laukiama, kol pradės veikti antras serveris.

„Buvo pasiruošta – jeigu nuo didžiulio srauto užlūžta, tada buvo pasiruošta antram variantui. Dabar laukiame“, – sakė D. Savickienė.

Ji negalėjo detalizuoti, kada savivaldybės portalas ir registracija į darželius galėtų atnaujinti veiklą.

Savivaldybės viešųjų ryšių skyrius po 9 val. ryto informavo, kad registracija į darželius vyksta, tik lėčiau, bei paragino vilniečius pakartotinai nesijungti prie sistemos.

„Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad šiuo metu vyksta elektroninė registracija į sostinės darželius. Tačiau yra sulėtėjęs  duomenų apdorojimas, todėl jau užsiregistravusių prašoma prie sistemos pakartotinai nebesijungti. Taip bus sumažinti papildomi srautai ir pagreitės duomenų apdorojimas“, – informavo savivaldybė.

Pasak pranešimo, gedimą šalino IT kompanijų specialistai. Spėjusiems užsiregistruoti savivaldybė primena, kad vietą eilėje bus galima pasitikrinti ir vėliau.

Už švietimą ir ikimokyklinį ugdymą savivaldybėje atsakingas vicemeras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovas Jaroslavas Kaminskis trečiadienio rytą BNS nurodė, kad už elektroninę sistemą atsakingas vicemeras Jonas Pinskus. Tuo metu J. Pinskus tikino, kad už šią problemą atsakomybę turėtų prisiimti J. Kaminskis, taip pat ir meras Artūras Zuokas.

„Šiaip už tą visą sistemą visą darbą prisiima vicemeras J. Kaminskis. (...) Kol kas negaliu nieko pasakyti, žinau tik, kad vakar per pasitarimą meras labai stengėsi viską sustyguoti gražiai. Geriausiai apie visus veiksmus galėtų atsakyti Artūras Zuokas. Gal jis neturi ką atsakyti, nes visas vadovavimo vadžias jis buvo pasiėmęs sau“, – salė J. Pinskus.

Kadenciją baigiančio mero A. Zuoko telefonas trečiadienio rytą buvo išjungtas, tačiau komentarą jis parašė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

„Registracija į darželius vyksta, tačiau duomenys apdorojami ne taip greitai, kaip planuota ir kaip paslaugų tiekėjai garantavo“, – nurodė jis.

Anksčiau skelbta, savivaldybė ragina vaikus registruoti internetu savarankiškai portale ir negaišti laiko eilėse. Primenama, kad paraiškų pildymas savivaldybėje nesuteikia pirmumo ir neturi jokios įtakos vietai darželio eilėje.

Kaip ir praėjusį kartą, vilniečiai, neturintys interneto prieigos, gali atvykti į savivaldybę darbo laiku ir „Idėjų kambaryje“ įrengtose kompiuterinėse darbo vietose patys užregistruoti prašymus. Pasak savivaldybės atstovų, šiemet pirmenybė registruojantis teikiama tiems vaikams, kuriems pernai neskirta vieta darželyje.

Prašymai, kurie registruoti pernai, galioja ir iš naujo registruotis nereikia. Sudarant darželių eiles, pirmumas teikiamas vaikams, kurių gyvenamoji vieta deklaruota Vilniuje, teritorijoje, kuriai priskirtas darželis. Jei dviejų ar daugiau prašymų prioritetai sutaps arba jų visai nebus, pirmumas bus teikiamas anksčiau pateikusiems prašymus.