Lietuvoje

2015.03.24 10:05

EP komitetas balsuos dėl V. Uspaskicho neliečiamybės

BNS2015.03.24 10:05

Europos parlamento (EP) Teisės reikalų komitetas antradienį balsuos dėl pranešimo projekto, kuriuo siūloma atimti teisinę neliečiamybę Darbo partijos laikinajam pirmininkui europarlamentarui Viktorui Uspaskichui.

Europos parlamento (EP) Teisės reikalų komitetas antradienį balsuos dėl pranešimo projekto, kuriuo siūloma atimti teisinę neliečiamybę Darbo partijos laikinajam pirmininkui europarlamentarui Viktorui Uspaskichui.

Jeigu projektui komitetas pritars, trečiadienį dėl teisinės neliečiamybės V. Uspaskichui panaikinimo bus sprendžiama EP plenarinėje sesijoje.

„Yra dvi bylos, susijusios su V. Uspaskichu: dėl finansų apskaitos ir dėl (teismo) šmeižimo. Abiem atvejais Europos Parlamento paprašyta atimti neliečiamybę. Dėl pirmosios antradienį bus balsavimas komitete, trečiadienio vakarą – plenarinėje (sesijoje). Jei neliečiamybė būtų panaikinta, ši byla galėtų judėti į priekį“, – BNS informavo EP Informacijos biuro Lietuvoje atstovas spaudai Robertas Pogorelis.

Projektą parengė pranešėja paskirta komiteto narė austrė Evelyn Regner.

Lietuvos prokurorai Europos Parlamento prašo panaikinti V. Uspaskicho neliečiamybę, kad jis galėtų būti teisiamas dėl sukčiavimo ir teismo įžeidimo.

V. Uspaskichas neliečiamybę įgijo, kai pernai liepos 1 dieną oficialiai tapo naujos kadencijos Europos Parlamento nariu.

Vilniaus apygardos teismas užpernai liepą V. Uspaskichą pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo bei skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę. Politikas savo kaltę neigia ir vadina procesą politiškai motyvuotu.

Nuosprendis įsigalios tik po Apeliacinio teismo sprendimo.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32