Lietuvoje

2015.03.23 12:22

Ministras: FNTT vadovas K. Jucevičius bus tikrinamas poligrafu

BNS2015.03.23 12:22

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius bus tikrinamas poligrafu tyrime dėl jo patikimumo, pirmadienį patvirtino vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius bus tikrinamas poligrafu tyrime dėl jo patikimumo, pirmadienį patvirtino vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

„Generalinis inspektorius mane informavo, kad toks pasiūlymas jam (K. Jucevičiui) yra pateiktas, ir jis su tuo sutiko“, – BNS sakė S. Skvernelis.

Anot ministro, VRM atliekamas patikrinimas dėl K. Jucevičiaus patikimumo nėra baigtas. S. Skvernelio teigimu, sprendimai dėl K. Jucevičiaus tinkamumo eiti pareigas ir teisės dirbti su slapta informacija bus priimti tik gavus patikrinimo poligrafu išvadas.

„Procedūras atlieka mūsų komisija, kuri yra ministerijoje. Kol kas nieko negaliu pasakyti – kai bus atliktos procedūros, centrinė ekspertų komisija suformuos pasiūlymus, tada aš jį pamatysiu ir priimsiu sprendimą, dabar dar anksti kalbėti“, – sakė S. Skvernelis.

Pats K. Jucevičius BNS sakė penktadienį sutikęs su patikrinimu poligrafu, nors pripažino abejojantis jo teisėtumu.

„Nelabai suprantu, ko aš turiu bijoti, – nematau grėsmių jokių. Va dėl teisėtumo – kitas klausimas. Bet kad nebūtų politikuojama, kad aš vengiu atsakomybės, kad taip toliau, aš nueisiu ir pasitikrinsiu. O teisėta ar neteisėta – ministrui paliekame šitą klausimą“, – sakė FNTT vadovas.

Tokį patikrinimą gali atlikti dvi institucijos – Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos (KAM) bei Policijos departamento pareigūnai. Kaip skelbia alfa.lt, tyrimą ministro pavedimu turėtų atlikti būtent KAM atstovai.

K. Jucevičius neatskleidė, ar to pageidavo pats, bet patvirtino, kad patikrinimas KAM būtų objektyvesnis, nes atliekamas S. Skverneliui nepavaldžių pareigūnų.

„Žinoma, man labiau būtų priimtina, kad būtų nepriklausomas poligrafo tyrimas. Galėtų būti šališkas, nes (Policijos departamentas) yra ministrui pavaldi institucija“, – sakė K. Jucevičius.

FNTT vadovui leidimas dirbti su slapta informacija laikinai buvo sustabdytas lapkričio pabaigoje, pradėjus minėtą patikrinimą.

K. Jucevičius yra apklaustas advokato Juzefo Kozubovskio byloje kaip specialusis liudytojas.

Anot naujienų portalo alfa.lt, K. Jucevičiaus patikrinimas pradėtas po to, kai Generalinės prokuratūros prokurorų atliekamame ikiteisminiame tyrime buvo gauta duomenų, kad FNTT direktorius 2013 metų gruodžio 15 dieną Vilniuje, viešbučio „Neringa“ restorane apie 19 val. per nustatytą tarpininką galėjo pareikalauti didelės vertės kyšio iš tuomečio advokato J. Kozubovskio. Advokato atžvilgiu FNTT tuo metu atliko ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėto praturtėjimo. FNTT šią bylą praėjusią savaitę perdavė teismui.

Surinktų duomenų nepakako, kad K. Jucevičiui būtų pareikšti įtarimai, tačiau pradėtas tyrimas dėl jo tinkamumo toliau eiti užimamas pareigas. Prokuratūra FNTT vadovą ir jo pavaduotoją pripažino nukentėjusiais, nes jie buvo neteisėtai paslapčia sekami.

2012-aisiais tiriant, kas galėjo nutekinti informaciją apie planuojamą „Snoro“ nacionalizavimą, vadinamuoju melo detektoriumi buvo patikrinti ankstesni FNTT vadovai Vitalijus Gailius ir Vytautas Giržadas. Po tyrimų tuometinis ministras Raimundas Palaitis, remiant Prezidentūrai, juos atleido iš pareigų. Teismai šiuos atleidimus pripažino neteisėtais ir priteisė kompensacijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.