Lietuvoje

2015.03.21 20:46

D. Grybauskaitė: apdovanojimo vertas kiekvienas už europietišką Ukrainą kovojantis ukrainietis

BNS 2015.03.21 20:46

„Metų žmogaus“ apdovanojimą Ukrainoje pelnusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad tokio apdovanojimo vertas kiekvienas savo šalį palaikantis ir už jos europietišką ateitį kovojantis ukrainietis.

„Metų žmogaus“ apdovanojimą Ukrainoje pelnusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad tokio apdovanojimo vertas kiekvienas savo šalį palaikantis ir už jos europietišką ateitį kovojantis ukrainietis.

Iškilmingoje ceremonijoje, šeštadienio popietę vykusioje Nacionaliniuose menų rūmuose „Ukraina“ Kijeve, Lietuvos vadovei buvo įteikta „Prometėjaus – Prestižo“ statulėlė, kurios autorius – skulptorius Olegas Černoivanovas.

„Apdovanojimą vertinu kaip apdovanojimą Lietuvai, už tai, kad Lietuva supranta ir padeda atlaikyti Ukrainai šį sunkų laikotarpį. Vertinu ne kaip asmeninį, atvirkščiai – manyčiau, kad tokio apdovanojimo vertas bet kuris Ukrainos žmogus, kuris atlaiko šį sunkų laikotarpį, kuris padarė europietiškos šalies ateities sprendimą ir kuris kovoja, kad šis sprendimas, viltis ir svajonė išsipildytų. Manyčiau, kad labai svarbu tarptautinei visuomenei padėti kiekvienam ukrainiečiui, Ukrainos žmonėms, kad jie galėtų įkūnyti, svajonę, kokią mes įkūnijome per 25 metus“, – žurnalistams sakė Lietuvos vadovė.

G. Grybauskatei „Metų žmogaus“ vardą suteikė Aukščiausioji Ukrainos akademinė taryba. Apdovanojimas D. Grybauskaitei suteiktas už Ukrainos interesų aukščiausiu tarptautiniu lygiu gynimą, aktyvų šios šalies europinių siekių rėmimą ir Ukrainos teritorinio vientisumo palaikymą, informavo Prezidentūra.

Metų žmogumi skelbiami nusipelnę politikos, kultūros, meno atstovai už indėlį stiprinant šalies nepriklausomybę, paramą ir meilę Ukrainai, jos žmonėms, istorijai ir tradicijoms.

Anksčiau Ukrainos Metų žmogaus vardas yra suteiktas popiežiui Jonui Pauliui II, Lenkijos prezidentui Aleksandrui Kwasniewskiui, Gruzijos prezidentui Michailui Saakašviliui, Lietuvos prezidentui Valdui Adamkui, ES ypatingajam užsienio politikos įgaliotiniui Javierui Solanai, JAV senatoriui Johnui McCainui.

Ukrainos Metų žmogaus apdovanojimai teikiami nuo 1995 metų. Jų autorius – visuomenininkas Arkadijus Raitsinas. Šiuo metu apdovanojimai teikiami daugiau nei dešimtyje skirtingų kategorijų.