Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Vilniaus Antakalnio rajone dėl pažeidimų sustabdyta gyvenamųjų namų statyba

Prestižiniame Vilniaus Antakalnio rajone dėl pažeidimų sustabdyta gyvenamųjų namų statyba. Saugomoje teritorijoje darbai vyko neatlikus archeologinių tyrimų, be to, savavališkai iškirsti medžiai.

Prestižiniame Vilniaus Antakalnio rajone dėl pažeidimų sustabdyta gyvenamųjų namų statyba. Saugomoje teritorijoje darbai vyko neatlikus archeologinių tyrimų, be to, savavališkai iškirsti medžiai.

Vos už keliasdešimties metrų nuo barokinės Petro ir Povilo bažnyčios ir vienuolyno prasideda statybos. Teritorija priskirta Vilniaus senamiesčio apsaugos zonai, taip pat bažnyčios bei vienuolyno vizualinės apsaugos zonai. Tad šiame sklype iškirtus medžius ir ėmus kasti šlaitą, sujudo kaimynai. 

Leidimą čia statyti kelis sublokuotus vienbučius namus yra išdavusi Vilniaus savivaldybė. Pasak Aplinkos ministerijos atstovų, aptarti su gyventojais, kas bus statoma, neprivaloma, nes tokiems mažiems namams nebereikia rengti detaliojo plano.

Buvo gautas leidimas sklype iškirsti menkaverčius krūmus ir medžius, tačiau neliko ir dvidešimties vertingų medžių.

„Projekte parašyta, kad reljefo keisti negalima. Dabar matome, kad nukastas šlaitas. Tie medžiai miesto teritorijoje – saugotini. Negalima lengva ranka duoti leidimo kirsti. Mes, kaip žalieji, susiduriame su šia  problema, kad Želdynų įstatymas neveikia“, – tvirtina Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovė Janina Gadliauskienė.

„Iškviesti savininkai, bus surašyti protokolai ir žalą teks atlyginti“, – teigia Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento vyr. specialistas Albinas Morkūnas.

Susirūpinę dėl nukasamo šlaito prieš kelias dienas gyventojai kreipėsi ir į Kultūros paveldo saugotojus.

„Visuose dokumentuose rašoma, kad čia reljefas saugomas – nekasamas. Tie, kas derino projektą, turėjo matyti, kad tie pastatai statomi ant reljefo. Ekspertas rašo, kad užstatymas nedarys įtakos vertingoms savybėms“, – sako Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Aurelija Stancikienė.

Darbai penktadienį sustabdyti dėl dėl grubaus paveldosaugos pažeidimo.

„Mes darbus sustabdėme todėl, kad buvo dirbama be archeologo, kuris turėjo prieš tai atlikti tyrimus. Ir tik po to buvo galima žemės darbus daryti. Statytojas ar rangovas tikrai gaus baudą, kuri juridiniam asmeniui tikrai yra nemaža – iki 12 tūkst. eurų“, – teigia Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinio padalinio vedėjas Vitas Karčiauskas.

Pasak valdininkų, šių namų statytojas – vienos Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės vadovas, kuris, pasak atsiliepusiojo jo telefonu, atostogauja toli nuo Lietuvos. Tad, kodėl prestižiniame Vilniaus rajone statant namus padaryta pažeidimų, atsakymo kol kas nepavyko išgirsti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi