Lietuvoje

2015.03.21 20:38

D. Grybauskaitė: Ukraina turi įgyvendinti reformas ir stiprinti ekonomiką

BNS2015.03.21 20:38

Nors Ukrainos situacija sudėtinga, šalis turi įgyvendinti reformas energetikos sektoriuje, mažinti korupcijos lygį, tobulinti ir skaidrinti teismų sistemą ir valstybės tarnybą, gerinti sąlygas verslui.

Nors Ukrainos situacija sudėtinga, šalis turi įgyvendinti reformas energetikos sektoriuje, mažinti korupcijos lygį, tobulinti ir skaidrinti teismų sistemą ir valstybės tarnybą, gerinti sąlygas verslui.

Tai pabrėžė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su šios šalies premjeru Arsenijumi Jaceniuku, šeštadienį pranešė Prezidentūra.

„Šiuo metu Ukraina yra ypač sudėtingoje padėtyje. Šalies Rytuose, nepaisant paskelbtų paliaubų, dar toli iki taikos, šalies gynyba kasdien pareikalauja ne tik žmonių gyvybių, bet ir didžiulių išlaidų. Tuo pat metu Ukrainai reikia įgyvendinti sudėtingas reformas ir ieškoti būdų stiprinti ekonomiką. Tokia situacija reikalauja ne tik ypatingo Ukrainos žmonių susitelkimo, bet ir visų politinių jėgų atsakingo darbo“, – sakė Lietuvos prezidentė.

D. Grybauskaitė Kijeve susitikusi su prezidentu Petro Porošenka ir premjeru A. Jaceniuku aptarė saugumo situaciją Rytų Ukrainoje, ekonominę šalies padėtį ir jos pažangą įgyvendinant būtinas reformas.

Lietuvos vadovė pabrėžė, kad labai svarbu protingai ir efektyviai išnaudoti reformoms įgyvendinti skirtą tarptautinę paramą.

Susitikime prezidentai taip pat kalbėjo apie tarptautinės paramos Ukrainai galimybes bei JT ar ES taikdarių palaikymo misijos Rytų Ukrainoje poreikį.

D.Grybauskaitė šeštadienį išvyko į Kijevą atsiimti „Metų žmogaus“ apdovanojimo bei susitikti su Ukrainos vadovais.

Lietuvos prezidentei „Metų žmogaus“ vardą suteikė Aukščiausioji Ukrainos akademinė taryba. Apdovanojimas D. Grybauskaitei suteiktas už Ukrainos interesų aukščiausiu tarptautiniu lygiu gynimą, aktyvų šios šalies europinių siekių rėmimą ir Ukrainos teritorinio vientisumo palaikymą, informavo Prezidentūra.

Iškilmingoje ceremonijoje, šeštadienio popietę vyksiančioje Nacionaliniuose menų rūmuose „Ukraina“ Kijeve, Lietuvos vadovei įteikta „Prometėjaus – Prestižo“ statulėlė, kurios autorius – skulptorius Olegas Černoivanovas.