Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Žemaičių Kalvarijoje atidaryti modernūs senelių globos namai

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Šalyje daugėja modernių senelių globos namų. Vieni tokių atidaryti ir Žemaičių Kalvarijoje. Globos namų gyventojai džiaugiasi naujais namais, tačiau vietos juose užteko ne visiems.

Šalyje daugėja modernių senelių globos namų. Vieni tokių atidaryti ir Žemaičių Kalvarijoje. Globos namų gyventojai džiaugiasi naujais namais, tačiau vietos juose užteko ne visiems.

Dvidešimt metų parapijiniai senelių globos namai Žemaičių Kalvarijoje veikė dviejuose pastatuose, o prieš tris mėnesius gyventojai persikėlė į naujus globos namus.

„Šituose dviejuose pastatuose mes negalėjome užtikrinti tokių sąlygų ir reikalavimų, kad galėtumėm gauti licenziją tiek senyvo amžiaus žmonių su negalia, tiek ir senyvo amžiaus žmonių globai“, – sako globos namų direktorius kanauninkas Jonas Ačas.

Naujuose senelių globos namuose gyvena 32 senjorai, jie sako, kad naujieji namai labai patogūs. Kai kurie jų jau nebevaikščiojo, nes nusileisti iš antro aukšto senuose namuose buvo per sunku. Naujasis pastatas – vieno aukšto, tad kliūčių judėti nebėra.

„Jie gauna viską: nuo maitinimo iki medicininių paslaugų ir psichologinės pagalbos, bendravimo“, – tikina globos namų socialinė darbuotoja Jūratė Prezgienė.

Gyvenimas globos namuose kainuoja beveik 470 eurų per mėnesį, o su sunkia negalia – apie 670 eurų. Senjorai atiduoda 80 procentų pensijos, skirtumą padengia savivaldybė.

Žemaičių Kalvarijos seniūnas sako, kad naujuose globos namuose gyvena dešimčia žmonių daugiau nei senuosiuose, tačiau vietų vis dar trūksta. Vien Plungės rajone apie dešimt senjorų laukia eilėje. Ateityje žadama gauti licenciją globoti senjorus ir senuosiuose globos namuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.