Lietuvoje

2015.03.21 16:35

VRK rinkimų rezultatus panaikino ir Šilutėje

BNS2015.03.21 16:35

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį dėl šiurkščių Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimų panaikino rinkimų rezultatus Šilutėje.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį dėl šiurkščių Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pažeidimų panaikino rinkimų rezultatus Šilutėje.

Pasak komisijos pirmininko Zenono Vaigausko, Šilutėje užfiksuoti pažeidimai leidžia įtarti, kad buvo perklijuojami išankstinio balsavimo vokai, yra keletas ikiteisminių tyrimų dėl rinkėjų papirkimo.

Posėdyje paskelbta, kad vasario 26 dieną galimai buvo papirkti du rinkėjai, vasario 25 dieną – keturi. Kai kurie komisijos nariai reiškė nepasitenkinimą policijos darbu. Buvo apgailestauta, kad posėdyje nebuvo prokuroro.

„Yra dvi bylos, kuriose nustatyta, kad pirmajame ture išankstinio balsavimo metu asmuo samdė autobusą, rinko veikėjus iš turgaus ir vežė į išankstinį balsavimą. Yra laikas, vieta ir data. Kitame tyrime, kuriame penki liudytojai pasakoja, kad jiems žadėta mokėti po penkis eurus. Jie balsavo ir nuėję į butą gavo pinigus. (...) Čia kalbama apie merų rezultatų naikinimą. Be to, 500 sugadintų vokų išankstiniame balsavime“, – sakė komisijos narys Jonas Udris.

Šilutėje meru išrinktas partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Vytautas Laurinaitis, surinkęs 54,07 proc. balsų. Antroje vietoje liko Lietuvos laisvės sąjungos atstovas Arvydas Jakas – jis gavo 43,67 proc. balsų.

Nauji rinkimai Šilutėje vyks birželio 21 dieną. Jų metų iš naujo bus renkama taryba ir meras.

Šeštadienį VRK taip pat anuliavo mero rinkimų rezultatus Širvintose. Kiek anksčiau VRK rinkimų rezultatus panaikino Trakuose. Širvintose ir Trakuose rinkimai vyks birželio 7 dieną kartu su rinkimais į Seimo narių vietas,  jei jos atsilaisvintų vienmandatėse apygardose rinktiems parlamentarams tapus merais ar savivaldybių tarybų nariais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.