Lietuvoje

2015.03.20 17:05

Karė savanorė J. Pilinkaitė-Švenčionė: ugdyti stiprų charakterį – visiems naudinga

LRT.lt2015.03.20 17:05

Eilinė karė savanorė Jolita Pilinkaitė-Švenčionė tarnauja Vilniuje dislokuotoje Didžiosios Kovos rinktinės  803-oje  kuopoje ir  savaitgaliais dalyvauja karinėse pratybose, o  jos nuolatinė darbo vieta – Valstybės sienos apsaugos tarnybos Aviacijos rinktinėje prie Vidaus  reikalų ministerijos, kur ji yra ir vidaus tarnybos karininkė, leitenantė.

Eilinė karė savanorė Jolita Pilinkaitė-Švenčionė tarnauja Vilniuje dislokuotoje Didžiosios Kovos rinktinės  803-oje  kuopoje ir  savaitgaliais dalyvauja karinėse pratybose, o  jos nuolatinė darbo vieta – Valstybės sienos apsaugos tarnybos Aviacijos rinktinėje prie Vidaus  reikalų ministerijos, kur ji yra ir vidaus tarnybos karininkė, leitenantė.

Visai neseniai Jolita tapo  istorijos,  kurios dėka ji baigėsi laimingai, heroje. Jaunai moteriai  pavyko įkalbėti žmogų nuo savižudybės, rašoma pranešime spaudai.

„Nežinau, ar  čia tikrai mano dėka, gal greičiau tai sutapimas.  Manau, reikia tikėti  žmogumi ir norėti bandyti jam padėti ir nebijoti.  Tiesiog buvau tikra, kad galiu susikalbėti, galiu įtikinti, prieiti prie žmogaus,“ –  įsitikinusi karė savanorė, tuo pačiu pabrėždama, kad gali ir pakenkti žmogui, jei nereaguosi į jo siunčiamus ženklus.  „Reikia jausti žmogų“,  – įsitikinusi Jolita. Jai tokių savybių padėjo įgyti ir  Bendrasis pagalbos centras, kuriame ji dirbo septynerius metus.  „Ten tikrai daug išmokau, supratau, kada besikreipiantis žmogus manipuliuoja kitais, o kada sako tiesą, kada  meluoja, o kada kreipiasi pagalbos iš tikrųjų,“ – sako J. Pilinkaitė-Švenčionė.

Smagiausia, kai viską  įveiki 

Jolita Krašto apsaugos savanorių pajėgose tarnauja jau septyneri metai. Kaip pati sako, į  Lietuvos kariuomenę ją  atvedė noras  įrodyti sau,  kad gali  nugalėti save, įveikti kliūtis.  Mergina neslepia, kad ją viliojo ir galimybė išvykti į tarptautinę operaciją.  „Jau rengiausi dalyvauti NATO misijoje Kosove ir tikrai būčiau išvažiavusi, bet susiklosčius aplinkybėms planus teko atidėti.  Tikiuosi, kad kariai savanoriai  dar dalyvaus  tarptautinėse operacijose ir  turėsiu  galimybę pasiekti  šį savo tikslą,“ –  sako Jolita. 

Tarnybą kariuomenėje jauna moteris vertina ne tik kaip savęs išbandymą,  galimybę realizuoti save, bet ir kaip  galimybę būti naudingai Lietuvos valstybei, visuomenei.  

Jolita sako, kad jai sunkiausia tarnyboje būna tuomet, kai šlapia, šalta, visi pavargę, pikti, bet vis tiek turi vykdyti užduotį.  „Tačiau visa tai atperka nepakartojamas jausmas, kai  įveiki sudėtingą užduotį ir supranti,  jog tu gali ir  praplėtei savo galimybių ribas,“ –  sako Jolita.

Nuo  domėjimosi profsąjungų veikla iki savanorystės

Jolita sako, kad ją domina viskas, kas nauja.  Be tarnybos  Krašto apsaugos savanorių pajėgose,  ji aktyviai  domisi ir profsąjungų veikla.  „Kurį  laiką buvau taryboje, atstovavau jaunimui, dirbome tarptautiniu lygiu Rygoje,  Kaliningrade. Taip pat esu savanoriavusi  gelbėjant vaikus,  bet labai trumpai, nes  dėl laiko stokos negaliu visko aprėpti.  „Bet jei tik galėčiau, metus paaukočiau  misijai  Afrikoje  padedant vaikams.   Tikrai yra daug žmonių, kurie gali vieni  kitiems padėti, jei  tik nori,“ – sako krašto apsaugos savanorė, pabrėždama, kad savanorytės jai – labai artimas ir suprantamas dalykas. 

Ugdyti stiprų charakterį – visiems naudinga

Jauna moteris ragina visus, kurie domisi kariuomene ateiti tarnauti kariais savanoriais. Tai ir galimybė ir būdas prasmingai praleisti savaitgalį, rasti naujų draugų, užmegzti pažinčių. „ Patarčiau  visiems vyrams po mokyklos susipažinti su kariuomenės veikla,  rankose palaikyti  ne tik žaislinius ginklus, “ – sako Jolita. Kariuomenė –  tai  ir  vyriškumo mokykla, kurioje kiekvienas gali išbandyti save, atrasti savo stipriųjų pusių.

Karė neabejoja,  kad  patirtis, įgyta tarnaujant Krašto apsaugos savanorių pajėgose,  praverčia ir gyvenime. „Manau ugdyti stiprų charakterį, valią visiems  naudinga,“ – įsitikinusi Jolita.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.