Lietuvoje

2019.04.05 18:03

Alytaus ligoninė vilioja jaunus specialistus tūkstantinėmis išmokomis

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.04.05 18:03

Alytaus gydymo įstaigoms trūksta kelių dešimčių gydytojų. Kai kurie specialistai iš Vilniaus ar Kauno atvyksta vos dukart per mėnesį. Jaunų specialistų tikimasi prisivilioti, šiems prie atlygio mokant tūkstantines išmokas.

Alytiškė Onutė priėmimo pas kardiologą laukė 3 mėnesius, dabar lankosi pas reaumatologą. Pasak pacientės, sunkiausia patekti pas tuos gydytojus, kurie į Alytaus ligoninę atvyksta tik kartą per dvi savaites.

„Vasario 20 d. užsiregistravau sergu.lt. Gydžiausi kuo tik galėjau, visokiais liaudiškais patarimais, bet rankos pradėjau visai nevaldyti, pradėjo baisiausiai skaudėti, laukiau 5 savaites pirminei apžiūrai“, – pasakojo pacientė.

Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninėje trūksta daugiu kaip 20  gydytojų – kardiologų, neurologų, vidaus ligų ir kitų specialistų.

„Virš 30 dirbančių gydytojų turi teisę į užtarnautą senatvės pensiją, tai dar dėkui, kad jie dirba, kad jie čia yra, bet įtampa didelė. Ir tos eilės, kur visi norime sumažinti, verčia sunerimti“, – sakė Alytaus S. Kudirkos ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas.

Jaunų specialistų tikimasi prisivilioti, pasiūlius patrauklų atlygį ir papildomas išmokas, o rezidentams mokėti stipendijas. Gydytojams, įsipareigojusiems gydymo įstaigoje atidirbti 5 metus, prie atlyginimo 3 metus žadama mokėti  5 tūkst. eurų išmoką.

Rezidentui, pasiryžusiam ligoninėje dirbti ne trumpiau nei dešimtmetį, kasmet bus skirta iki 10 tūkst. eurų stipendija rezidentūros studijoms apmokėti. Tai aktualu ypač dabar, paskelbus, kad apie 40 proc. rezidentų šiemet už studijas privalės sumokėti patys.

„Yra dar viena galimybė pritraukimui – tai siūlomas tarnybinis būstas gydytojams. Yra keletas studenčių, kurios yra kreipęsi ir į mane, kokia galimybė būtų gauti rezidentūros studijas. Ir užsienis traukia, siūlo didesnius atlyginimus“, – kalbėjo Alytaus savivaldybės gydytoja Irma Maskeliūnienė.

Žinios. „Boeing“ pripažino atsakomybę

„Aš tikiuosi, kad specialistą tenkintų nuo 1800 iki 2500 eurų atlyginimas, atskaičius mokesčius. Reikėtų pagalvoti ir apie šeimos nario galimybes, padėti įsidarbinti. Dabar finansuojame 4 rezidentus“, – teigė Alytaus S. Kudirkos ligoninės direktorius A. Vasiliauskas.

Alytaus ligoninė yra jau finansavusi 17 rezidentų studijas, tačiau liko dirbti vos 5.

Alytaus poliklinika taip pat skundžiasi gydytojų stygiumi. Šiuo metu priimtų 5 šeimos gydytojus. Tačiau jauni specialistai į regionus esą nevažiuoja ir dėl didelių darbo krūvių – šeimos gydytojams per dieną tenka priimti 30–40 pacientų.

„Sunku dirbti ir dėl per didelių apylinkių. Tai apibrėžia įsakymas. Mes turim tam tikrą skaičių aptarnauti, o problemų yra daugiau su senesniais, su neįgaliais žmonėmis“, – pasakojo šeimos gydytoja Vita Klingienė.

„Manau, šiandieninė situacija leidžia kiekvienam vadovui tartis individualiai, todėl optimalios tokios sumos negalėčiau pasakyti, bet tai būtų ne mažiau nei 1500 eurų į rankas“, – svarstė Alytaus poliklinikos direktorius Marius Jasaitis.

Gydytojų kardiologų, endokrinologų, neurologų ir kitų specialistų trūksta visuose regionuose. Pavyzdžiui, Marijampolės ligoninėje daug specialistų atvažiuoja iš Kauno, jiems kompensuojamos kelionės išlaidos, rezidentams apmokamos studijos. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis Lietuvos gydymo įstaigose trūksta per 300 gydytojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
COVID-19 patikra
COVID-19 TRUMPAI