Naujienų srautas

Lietuvoje2015.03.20 11:29

Rusija ir Kinija boikotavo Lietuvos rengtą JT susitikimą dėl Krymo

BNS 2015.03.20 11:29

Rusija, Kinija, Venesuela ir Angola ignoravo Lietuvos organizuotą neformalų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos susitikimą dėl žmogaus teisių padėties Kryme, kurį prieš metus aneksavo Rusija.

Rusija, Kinija, Venesuela ir Angola ignoravo Lietuvos organizuotą neformalų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos susitikimą dėl žmogaus teisių padėties Kryme, kurį prieš metus aneksavo Rusija.

„Šį įvykį laikome kontrproduktyviu ir provokatyviu. Tai nepatenka į JT Saugumo Tarybos sferą“, – sakė Rusijos misijos Jungtinėse Tautose atstovas Aleksejus Zaicevas.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius renginio ignoravimą pavadino „bėgimu nuo tiesos“.

„Rusijos prezidentas Putinas neseniai viešai prisipažino, kad sritis buvo aneksuota jo įsakymu, jis prisipažino, kad anksčiau melavo, sakydamas, kad rusai neturi nieko bendro su „žaliaisiais žmogeliukais“ ir su tuo, kas vyksta. Vėliau paaiškėjo, kad jo įsakymu veikė kariuomenės žvalgybos atstovai. Po viso to prisipažinimo būtų labai sudėtinga dalyvauti tame susitikime. Matyt, nieko geriau nesugalvota kaip boikotuoti ir vengti tos diskusijos. Tai yra silpnumo parodymas ir galima dar kartą įsitikinti, kurioje pusėje yra tiesa“, – BNS penktadienį sakė L. Linkevičius.

Niujorke vykusiame susitikime Krymo totorių vadovas Mustafa Džemilevas kalbėjo, kad Maskva buvusį Ukrainos turizmo rojų pavertė Rusijos karine baze, kurioje gali būti dislokuoti branduoliniai ginklai.

„Krymas buvo turistų rajonas, o paverstas karine baze. Labiausiai nerimą kelia tai, kad Krymas taps branduolinių ginklų baze“, – sakė M. Džemilevas.

„Kryme dabar nėra jokių laisvių ir teisių. Tie, kurie pasisako už norą vėl tapti Ukrainos dalimi, yra represuojami“, – teigė jis.

15 šalių vienijanti Saugumo Taryba po Krymo aneksijos surengė daugiau kaip 30 susitikimų, skirtų situacijai Ukrainoje aptarti. Per susirėmimus tarp Rusijos remiamų separatistų ir Ukrainos vyriausybės pajėgų Rytų Ukrainoje žuvo daugiau kaip 6 tūkst. žmonių, rodo Jungtinių Tautų duomenys.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi