Lietuvoje

2015.03.20 11:27

Šiaulių meru išrinktas A. Visockas į koaliciją kviečia keturias partijas

BNS2015.03.20 11:27

Šiaulių miesto meru išrinktas nepartinis Artūras Visockas į valdančiąją koaliciją kviečia keturias partijas – socialdemokratus, liberalus, konservatorius ir „valstiečius“.

Šiaulių miesto meru išrinktas nepartinis Artūras Visockas į valdančiąją koaliciją kviečia keturias partijas – socialdemokratus, liberalus, konservatorius ir „valstiečius“.

„Tikiuosi suformuoti daugumą iki pirmojo tarybos posėdžio“, – penktadienį BNS sakė A. Visockas.

Pirmasis naujai išrinktos Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdis numatytas balandžio 9 dieną.

A. Visockas teigė neoficialiai dėl prisidėjimo prie koalicijos sutaręs su Liberalų sąjūdžiu, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais bei Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Jis tikisi, kad kvietimą priims ir daugiausia mandatų taryboje gavusi Lietuvos socialdemokratų partija.

„Laukiame kvietimo“, – penktadienį BNS sakė dabartinis Šiaulių meras socialdemokratas Justinas Sartauskas, paklaustas, ar dalyvaus naujoje daugumoje.

Liberalų sąjūdžio atstovas Vaidas Bacys patvirtino, kad jau buvo ne vienas pokalbis dėl koalicijos sudarymo. Toks pokalbis numatytas ir penktadienio vakarą.

„Esame kviečiami šiandien susitikti, išklausysime ir skyriaus taryboje spręsime“, – BNS sakė V. Bacys.

Anot jo, svarbiausia sutarti dėl programinių dalykų – neformalaus ugdymo, savivaldybių įmonių kontrolės, nevyriausybinių organizacijų dalyvavimo miesto gyvenime.

Tuo metu A. Visockas sakė, kad jam ašinis dalykas – nepartinis savivaldybės administracijos direktorius. Išrinktasis meras tvirtino turįs kandidatūrą, kurią pradės derinti su galimais koalicijos partneriais.

Jeigu A. Visockui pavyks suformuoti minėtą koaliciją, ji taryboje turės 21 atstovą iš 31.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, Šiaulių miesto savivaldybės taryboje Socialdemokratų partija gavo šešis mandatus, Visuomeninis rinkimų komitetas „Artūro Visocko nepartinis sąrašas“ – šešis (su meru), Liberalų sąjūdis ir Visuomeninis rinkimų komitetas „Valerijaus Simulik judėjimas „Už Šiaulius“ – po keturis, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – tris, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Darbo partija, Lietuvos liaudies partija bei „Tvarka ir teisingumas“ – po du.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.