Lietuvoje

2015.03.20 02:41

Premjeras siūlo šauktiniams kas mėnesį mokėti penkiskart daugiau

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt2015.03.20 02:41

Premjeras Algirdas Butkevičius siūlo šauktiniams kas mėnesį mokėti daugiau kaip po 200 eurų. Šiuo metu šauktinio buitinėms išlaidoms numatyta skirti po 38 eurus. A. Butkevičius sako, kad yra įpareigota parengti projektus ir dėl atlyginimų didinimo profesionalams.

Premjeras Algirdas Butkevičius siūlo šauktiniams kas mėnesį mokėti daugiau kaip po 200 eurų. Šiuo metu šauktinio buitinėms išlaidoms numatyta skirti po 38 eurus. A. Butkevičius sako, kad yra įpareigota parengti projektus ir dėl atlyginimų didinimo profesionalams.

„Yra duotas pavedimas, kad paruoštų dokumentus dėl atlyginimo didinimo profesionalams, tarnaujantiems Lietuvos kariuomenei, ir taip pat būtų padidinti atlyginimai šauktiniams. Šiuo metu yra tik 38 eurai. Mes esame pasiūlę – gal būtų galima padidinti 200 eurų, kad kiltų didesnis noras ateiti ir tarnauti Lietuvos kariuomenėje“, – teigia A. Butkevičius.

Šiuo metu jaunesnysis eilinis kariuomenėje gauna apie 600 eurų, kapitonas – apie 1 tūkst. eurų.

Seimas ketvirtadienį priėmė sprendimą penkeriems metams į Lietuvos kariuomenę grąžinti šauktinius.

J. Olekas idėją vertina skeptiškai

Premjerui pasiūlius būsimiems šauktiniams mokėti ne 38 eurus, o 238 eurus per mėnesį, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas tikina, kad kol kas tokių galimybių ministerija neturi.

„Šiuo metu numatyta 38 eurai – tai gal mažoka suma. Ar ji bus 238 – man atrodo, su šitomis finansinėmis galimybėmis dar šį rudenį negalėsime (tiek mokėti), o kaip bus ateityje – dar pažiūrėsime“, – Žinių radijui sakė ketvirtadienio pavakarę sakė J. Olekas.

Anot jo, toliau bus svarstoma, ar eiti tuo kelių, kai šauktiniams būtų išmokama didesnė suma grynaisiais, ar įvairios kompensacijos, pavyzdžiui, studijoms.

„Jeigu žiūrint visą sumą, tie 238 eurai ir susidaro, bet jie yra išdalinti. Čia reikia svarstyti – ar atlikti išmokėjimą ir viską susimoka pats, ar padalinti tam tikromis dalims“, – svarstė J. Olekas.

Pasak jo, Seime sutarta, kad pasiūlymus dėl šaukimo į privalomąją karo tarnybą tvarkos dar pateiks visos frakcijos ir jie bus nagrinėjami kitą trečiadienį Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete bus žiūrima, kokių dar yra pasiūlymų tą tvarką keisti.

Ministro tikinimu, kol kas beveik nėra pasiūlymų keisti šauktinių amžiaus ribas, bet kyla diskusijų, ar ieškoti šauktinių iš visos amžiaus grupės, ar pirmiausia kviesti baigusius mokyklas ir į aukštąsias mokyklas neįstojusius, darbo ir kitų užsiėmimų neturinčius jaunuolius.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

anksčiau įmonėje aptikta pažeidimų; atnaujinta 16.10
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių šeimą

palaiko „Šeimos maršo“ idėją